24.05.2019 13:40 0 mike

Uczniowie z Rumi wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie filmowym

Screen z filmu

Dziesiątki tysięcy widzów w internecie, wysoki poziom i znakomita kampania edukacyjna. Tak krótko można podsumować konkurs filmowy „Wyreżyseruj swoje życie. Bezpiecznie!”, który zakończył się w czwartek (23 maja). Jedno spośród ośmiu wyróżnień jury zdobyli uczniowie klasy 1e I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Jak podkreślali organizatorzy przedsięwzięcia, w które zaangażował się także Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, najważniejszy był aspekt edukacyjny całego konkursu. Filmy zachęcające do odpowiedzialnego zachowania na drodze obejrzały dziesiątki tysięcy widzów w internecie.

Być widocznym to bardzo dobre zadanie. Do wszystkich dzieciaków w szkołach podstawowych dotarło 3,5 miliona kamizelek odblaskowych. Ważne, by tragiczne statystyki dotyczące wypadków drogowych się zmniejszyły. Wasze życie jest najważniejsze – zwrócił się do młodych ludzi Rzecznik Praw Dziecka. I dodał jednocześnie, że podziwia ogrom pracy, którą włożyli uczniowie w stworzenie konkursowych filmów.

Film uczniów z rumskiego I LO, który był zrealizowany w Wejherowie, w ciągu tygodnia uzyskał łącznie ponad 19 tysięcy odsłon i zdobył 1600 polubień na Facebooku. Obraz udostępniono 389 razy. Uczniów wspierali zarówno mieszkańcy Rumi i okolicznych miejscowości, jak i lokalni samorządowcy. Przychylne opinie internautów, sugestywna wymowa filmu i jego profesjonalna realizacja wystarczyły, by przekonać jury konkursowe.

Oprócz rumskich uczniów, wyróżnienia jury otrzymało łącznie siedem klas, w tym uczniowie z: Bełchatowa, Bydgoszczy, ze Złotnik, Warszawy, Katowic, Ostródy i Wachowa. Gratulujemy uczniom klasy 1e I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi, a wszystkim Czytelnikom, którzy przyczynili się do ich zwycięstwa – serdecznie dziękujemy!

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu filmowego można obejrzeć poniżej. Sam nagrodzony film można zobaczyć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24