22.05.2019 16:03 0 Gol

Reprezentacje z całego świata powalczą o puchar. W czwartek startują MŚ U-20!

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Chociaż rozgrywki w większości lig się zakończyły, to nie koniec piłkarskich emocji. Już w czwartek (23 maja) ruszają po raz pierwszy organizowane w Polsce, m.in. w Gdyni, Mistrzostwa Świata U-20. W niespełna miesiąc rozegrane zostaną 52 spotkania, z czego aż 10 na gdyńskim Stadionie Miejskim.

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy – to na tych sześciu miejscowościach skupione będą oczy piłkarskich fanów z całego świata. To właśnie te miasta zostały gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Świata U-20 w Polsce.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że reprezentacja Polski rozpoczyna mistrzostwa świata. Przygotowywaliśmy się do tego turnieju przez rok. Dokładnie 22 maja 2018 roku ta drużyna spotkała się pierwszy raz, mieliśmy możliwość być przez dwa dni w Bydgoszczy. Z tej konsultacji jest z nami dziesięciu zawodników. Przez kolejne zgrupowania zagraliśmy osiem meczów. Jesteśmy gotowi, żeby przystąpić do mundialu. W ciągu roku pracowaliśmy nad tym, aby moi podopieczni byli przygotowani pod względem taktycznym, technicznym i mentalnym. To wielka sprawa dla tych chłopaków, bo przystępują do najważniejszego wydarzenia w ich życiu. To szansa dla nich, ale także pozostałych reprezentantów z innych krajów. Mają okazję zaprezentować się kibicom, być na pierwszych stronach gazet – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Jacek Magiera, trener biało-czerwonych.

Polacy swoje spotkania fazy grupowej rozgrywać będą na stadionie Widzewa Łódź, a ich rywalami będą w grupie A: Kolumbia (23 maja), Tahiti (26 maja) i Senegal (29 maja).

Kibice z naszego regionu, którym będzie zbyt daleko do Łodzi, piłkarskie zmagania przyszłych gwiazd futbolu mogą obserwować w Gdyni. A gościć będą tutaj mecze każdego szczebla: od fazy grupowej, przez 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, aż do meczu o trzecie miejsce. W pierwszej fazie turnieju nad polskim morzem wystąpią reprezentacje: Francji, Włoch, Meksyku, Japonii, Ekwadoru, Mali oraz Arabii Saudyjskiej.

Miasto już żyje mistrzostwami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Przed nami fantastyczne trzy tygodnie, pełne pozytywnych emocji i futbolu na najwyższym poziomie – dodaje.

Jednak świętowanie w Gdyni wykracza daleko poza murawę.

Mistrzostwa Świata FIFA U20 to wyjątkowa impreza, dlatego też staramy się, aby wydarzenia jej towarzyszące były niebanalne – zaznacza Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury. – W Gdyni zagrają reprezentacje z pięciu kontynentów, co jest fantastyczną okazją do zasmakowania kultury naszych gości – zaznacza.

Mecze Mistrzostw Świata FIFA U20 2019 w Gdyni

– 23 maja, godz. 18:00 – Meksyk – Włochy

– 25 maja, godz. 18:00 – Francja – Arabia Saudyjska

– 26 maja, godz. 15:30 – Meksyk – Japonia

– 28 maja, godz. 20:30 – Arabia Saudyjska – Mali

– 29 maja, godz. 18:00 – Ekwador – Meksyk

– 31 maja, godz. 18:00 – Mali – Francja

– 2 czerwca, godz. 17:30 – mecz 1/8 finału

– 8 czerwca, godz. 17:30 – mecz 1/4 finału

– 11 czerwca, godz. 17:30 – mecz 1/2 finału

– 14 czerwca, godz. 20:30 – mecz o 3. miejsce

Mistrzostwa potrwają do 15 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24