20.05.2019 15:30 3 mike

Rumskie parki bardziej przyjazne dla matek i dzieci

Fot. UM Rumia

Podczas spacerów w Rumi matki będą mogły nakarmić i przewinąć dzieci w komfortowych warunkach. W parkach Starowiejskim i Żelewskiego stanęły specjalne ławki, które ułatwią im te zadania. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, w mieście pojawi się więcej podobnych ławek.

Ławki pojawiły się w miniony piątek (17 maja), jednak pomysł na realizację takiej inwestycji zrodził się już jakiś czas temu. Inicjatorem przedsięwzięcia był Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi, który sierpniu 2018 roku sondował wśród mieszkańców możliwość postawienia specjalnych ławek dla matek z dziećmi.

Zauważyłem takie ławki w innych miastach. Są one w Warszawie, Krakowie, Białymstoku, a także w zaprzyjaźnionym Pucku. Postanowiliśmy postawić takie ławki w Rumi, co jest wyjściem naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców – zaznacza przewodniczący.

Do rumskiego magistratu docierały sygnały sugerujące wprowadzenie usprawnień dla matek z dziećmi w przestrzeni miejskiej. Ustawienie ławek stanowi zatem realizację tych postulatów.

Ławki stanęły w parkach, w których można spotkać wielu spacerowiczów, ale jednocześnie w miejscach ustronnych, by matki czuły się swobodnie. Ławki posiadają daszek i przewijak, są z trzech stron osłonięte przed wiatrem – dodaje Ariel Sinicki.

Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia

Jeśli projekt się przyjmie, pojawią się kolejne ławki w Rumi.

Na pewno chcielibyśmy postawić takie ławki na naszych „zielony wyspach”, a więc na Różanej czy Topolowej, a także w innych miejscach naszego miasta, gdzie będą mogły pomóc mamom – podsumowuje przewodniczący Rady Miasta Rumi.

Koszt pojedynczej ławki to około 10 tysięcy złotych. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w Pucku od lipca 2018, o czym pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24