24.05.2019 09:00 0 PM

W AMW odbędzie się duże wydarzenie sportowe

Fot. pixabay.com

Akademia Marynarki Wojennej pomoże w organizacji Światowych Igrzysk Polonijnych, które latem odbędą się w Gdyni. Na terenie uczelni rozegranych zostanie osiem spośród 22 dyscyplin sportowych.

XIX Światowe Igrzysk Polonijnych, których gospodarzem jest Gdynia, odbędą się od 27 lipca do 2 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 1500 osób z ponad 40 krajów świata ze wszystkich kontynentów. Sportowcy z polonijnych klubów sportowych rywalizować będą w 22 dyscyplinach sportowych, między innymi w badmintonie, biegu na 5 km, golfie czy kolarstwie MTB.

Na terenie uczelni rozegranych zostanie osiem dyscyplin sportowych. W przyszłości Akademia i Stowarzyszenie zamierzając współpracować w zakresie promocji, nauki, kultury, turystyki i sportu oraz pogłębiania w Polsce wiedzy o Polonii i Polakach za granicą – czytamy na stronie Gdynia.pl.

Światowe Igrzyska Polonijne były pierwszym dużym wydarzeniem sportowym zorganizowanym dla Polonii i Polaków po odzyskaniu niepodległości. I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy odbyły się w 1934 r. na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Igrzyska organizowane są na przemian co dwa lata latem i zimą. Ostatnie, XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne odbyły się w na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku w Toruniu, natomiast ostatnie XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne odbyły się na przełomie lutego i marca 2018 roku w Krynicy-Zdrój.

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24