16.05.2019 10:20 14 PM

Na razie nie będzie lewoskrętu na ulicę Łąkową w Redzie

Fot. Krystian Pettke/TTM

Na razie nie będzie lewoskrętu z ulicy Gdańskiej na Łąkową w Redzie. Prywatny inwestor, ze względu na problemy z realizacją innej inwestycji, wycofał się z jego budowy. Obecnie miasto szuka innych rozwiązań.

W pierwszym etapie przedsięwzięcia prywatny inwestor wybudował obiekt handlowy u zbiegu ulic Puckiej i Wejherowskiej. Wówczas przebudowano również skrzyżowanie krajowej szóstki z ulicą Pucką. W drugim etapie miało być przebudowane skrzyżowanie ulicy Gdańskiej i Łąkowej, przede wszystkim z pasem lewoskrętu od strony Wejherowa, ale również z przejściem dla pieszych i sygnalizacją świetlną.

W drugim etapie mieliśmy partycypować finansowo. Jednak był on warunkowany możliwością realizowania inwestycji dalej w pasie wzdłuż ulicy Wejherowskiej między obiektem handlowym a wiaduktem kolejowym w kierunku Wejherowa. Niestety do realizacji nie doszło, jako że generalna dyrekcja nie uzgodniła planu, który umożliwiłby realizacje stacji benzynowej. W związku z tym temat się odsunął – wyjaśnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Prace miały ruszyć wiosną tego roku, wiadomo już, że w tym roku się nie rozpoczną.

Ta inwestycja jest ważna dla Redy, gdyż poprawia bezpieczeństwo i usprawnia komunikację – mówi Hanna Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Obecnie władze miasta poszukują innych rozwiązań pozwalających na przebudowanie skrzyżowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24