18.05.2019 11:30 0 raz

Puck: Miasto dla życia, a nie dla reklam

Archiwum

Miasto nie pełni funkcji nośnika reklamy – twierdzą nie bez racji puccy urzędnicy. Według władz miasta, powinno być ono przestrzenią przede wszystkim „do życia, do oddechu, przestrzenią czystą i estetyczną”.

Pucki magistrat przypomina na łamach miejscowego biuletynu samorządowego, że w mieście, w celu ochrony charakteru i krajobrazu miasta, obowiązują zasady umieszczania tablic i nośników reklamowych.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jasno określa, jaki typ reklamy dopuszczalny jest w konkretnych częściach miasta. Generalnie na terenie całego miasta dopuszcza się realizację reklam nie większych niż o powierzchni 5 m kw. Pamiętać należy jednak, że ze względu na zabytkowy charakter Pucka oraz wyznaczenie w jego granicach decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków czterech stref ochrony konserwatorskiej, w poszczególnych spośród nich obowiązują odmienne zasady sytuowania tablic i nośników reklamowych – wyjaśnia Natalia Kanka, podinspektor ds. planowania przestrzennego Urzędu Miejskiego w Pucku.

Ze szczegółowymi zapisami dotyczącymi tematu reklam zapoznać się można w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Puck – zakładka Zagospodarowania Przestrzenne.

Dodatkowo informujemy, że w przypadku chęci uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących zasad i możliwości sytuowania reklam na terenie Miasta Puck prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Miasta – Referat Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego ul. 1 Maja 13, I piętro, pokój 103 lub pod numerem telefonu (58) 673-05-21 – informują urzędnicy. – Wspólnie zadbajmy o estetykę naszego miasta poprzez dostosowanie reklam do ogólnie obowiązujących standardów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24