18.05.2019 14:30 0 raz

Młodzież z Rumi wyjedzie na konkurs w USA

Źródło: Rumskie Nowiny

Uczniowie Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi zostali mistrzami Polski międzynarodowego drużynowego konkursu „Odyseja umysłu”. W efekcie zakwalifikowali się do kolejnego etapu turnieju, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciele rumskiego ratusza nie kryją zadowolenia. Młodzi mieszkańcy Rumi są najlepsi! Uczniowie zostali Mistrzami Polski "Odysei Umysłu". Jest to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu. Każdego roku bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Konkurs polega na twórczym rozwiązywaniu zagadnień.

Wygrana w Polsce daje prawo uczestnictwa w Finałach Światowych, które odbędą się między 21 a 26 maja w Michigan State University, East Lansing w Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie gratuluję uczniom Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi i życzę samych sukcesów w kolejnych etapach Odysei Umysłu. Osobne gratulacje należą się opiekunom, którzy wykazali szczególne zaangażowanie i zdolności pedagogiczne – powiedział na łamach Rumskich Nowin burmistrz Michał Pasieczny.

W eliminacjach wzięli udział także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 9.

Udział w Odysei rozwija uczestników, zmienia ich sposób patrzenia na świat i myślenia o nim. Stają się oni bardziej twórczy i otwarci, a problemy traktują jak zadania, które należy rozwiązać. Wielu moich absolwentów, dawnych Odyseuszy odnosi dzisiaj znaczące sukcesy na międzynarodowych uczelniach, dzięki nabytym doświadczeniom stali się mądrymi i światłymi ludźmi – podkreśliła Mariola Jurkiewicz, trenerka „Odysei umysłu” z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24