13.05.2019 16:05 1 PM

Kochają śpiewać, dlatego przyszli na casting

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami casting do czwartej edycji projektu „Rumski wokal”, realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Rumi. W przesłuchaniach wzięli udział amatorzy, którzy kochają śpiewać. Główna nagroda to możliwość nagrania demo w profesjonalnym studiu nagrań.

Spełniać swoje marzenia – taki był cel młodych i utalentowanych muzyków, którzy przyszli do Miejskiego Domu Kultury w Rumi na casting.

To fajna okazja, żeby się pokazać i spróbować swoich sił w muzycznym show – mówi Ania, mieszkanka Rumi.

Zgłosili się wykonawcy w różnym wieku, z różnych miast, prezentujący szeroki wachlarz stylów. Jury każdego roku wybiera 10 finalistów, z którymi pracują do gali finałowej.

Za każdym razem jest to wielka przygoda. Przychodzą ludzie o bardzo różnych potencjałach, o bardzo różnych zainteresowaniach, walorach głosowych czy osobowościach – zaznacza Marzena Graczyk, Miejski Dom Kultury w Rumi, członek jury.

Podczas przesłuchań oceniany był nie tylko talent wokalny.

Śpiew to nie tylko sam głos, sama barwa, nie sam tembr i siła głosu, ale to także prezencja, sposób wyrażania emocji poprzez śpiew, bo przecież wiadomo, że śpiew to język duszy – wyjaśnia Krzysztof Brzozowski, wokalista, dyrygent i członek jury.

Organizatorom „Rumskiego wokalu” zależy przede wszystkim na znalezieniu amatorów, którzy kochają śpiewać.

Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak piękny mają głos i jak bogate mają wnętrze – dodaje Marzena Graczyk.

Uczestnicy kolejnego etapu wezmą udział w warsztatach – tam będą mieli okazje odkrywać swoje artystyczne dusze. Zwycięzca otrzyma możliwość nagrania demo w profesjonalnym studiu nagrań.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24