10.05.2019 15:30 2 mike/UM Reda

Władze Redy zachęcają do darmowych szczepień

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W Redzie jest realizowany program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy. W jego ramach wszystkie dziewczęta urodzone w 2006 roku, które mieszkają na terenie miasta, mogą być zaszczepione przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Udział w szczepieniach jest dobrowolny i bezpłatny.

Program szczepień jest realizowany w Redzie już od 2009 roku. W sumie udało się zaszczepić ponad 800 dziewcząt mieszkających na terenie miasta. Tegoroczna edycja jest skierowana do osób urodzonych w roku 2006.

Szczepienia odbywają się w punkcie NZOZ Śródmieście (ul. Osadnicza 5). Termin można ustalić osobiście lub telefonicznie pod numerem 58 742 37 80. Pełny cykl obejmuje trzykrotne podanie szczepionki.

Warto pamiętać, że szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) może uchronić przed zachorowaniem na raka szyjki macicy. Jest to drugi co do częstości występowania nowotwór u kobiet do 45. roku życia. Rutynowe szczepienia nastolatek w tym zakresie rekomenduje wielu specjalistów, m.in. z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Światowej Organizacji Zdrowia czy Ministerstwa Zdrowia. Wdrożenie powszechnego programu szczepień może zmniejszyć liczbę zachorowań na raka szyjki maci o 76–96 procent w ciągu 15–20 lat od rozpoczęcia zaszczepiania.

Fot. UM Reda


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24