09.05.2019 12:05 0 mike

Skorzystają piesi i rowerzyści. Ruszyła budowa chodnika przy ulicy Gdańskiej w Rumi

Fot. Tymczasemwrumi.pl

Jeszcze w maju powinna się zakończyć modernizacja chodnika i budowa nowej ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Gdańskiej w Rumi. Koszt inwestycji realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego to ponad 200 tysięcy złotych.

Rozpoczęła się kolejna inwestycja realizowana z Budżetu Obywatelskiego. Jest to projekt cieszący się bardzo dużym poparciem społeczeństwa, na który zagłosowało kilkaset osób – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

Mowa o remoncie chodnika w ciągu ulicy Gdańskiej, od ulicy Katowickiej do Ronda Rotmistrza Pileckiego. Mocno zużyte płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa. Dodatkowo powstanie duże udogodnienie dla cyklistów – nowa ścieżka rowerowa. Koszt projektu to ponad 200 tysięcy złotych.

Mam nadzieję, że modernizację uda się zakończyć jeszcze w maju. Wiemy, że wielu mieszkańców lubi przejażdżki rowerowe właśnie w tym miejscu – dodaje Ariel Sinicki.

To jeden z wielu projektów realizowanych przez miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inne inwestycje to m.in. budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 czy miasteczka rowerowego przy ulicy Topolowej.

Wśród innych inwestycji, spoza Budżetu Obywatelskiego, które niebawem będą realizowane w mieście, Ariel Sinicki wymienia też budowę ulicy Kazimierskiej. W tym przypadku rozstrzygnięto już przetarg. Inny z przetargów ogłoszono w przypadku ulicy Filtrowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24