12.05.2019 10:02 0 Kwt/UM Reda

Redzianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć i warsztatów

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W Redzie każde dziecko będzie mogło skorzystać z zajęć socjoterapeutycznych i psychoedukacyjnych, świetlicy edukacyjnej czy uzyskać pomoc psychologa i pedagoga. Wszystko za sprawą zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie.

Zadaniem Stowarzyszenia Dzieło Pomocy Rodzinie jest między innymi wspomaganie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wyrównanie szans dla rodzin najbiedniejszych, w szczególności dzieci i osób starszych, wspieranie i organizowanie aktywnych form integracji społecznej, wspieranie i współpraca z placówkami edukacji, oświaty i wychowania. Większość zajęć jest bezpłatnych.

Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach socjoterapii i psychoedukacji.

Ważne jest dla nas, by dzieci, które postrzegane są jako tzw. "niegrzeczne", nieradzące sobie z emocjami, szczególnie wrażliwe, nadpobudliwe mogły być rozumiane i by same lepiej rozumiały otaczający je świat oraz siebie – informuje Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie.

Powstanie także grupa, która będzie mogła korzystać ze świetlicy środowiskowej.

Prowadząc od kilku lat w Redzie świetlice socjoterapeutyczne, dostrzegliśmy potrzebę, by utworzyć miejsce dla dzieci z rodzin najuboższych, dzieci potrzebujących pomocy w codzienności. Otaczamy opieką zarówno dzieci, jak i wspieramy rodziców. Utworzona grupa będzie zapewniać opiekę nad dziećmi w godzinach przed i popołudniowych dwa razy w tygodniu – podaje stowarzyszenie.

Dzieci z trudnościami edukacyjnymi mogą natomiast uzyskać pomoc w nauce dzięki świetlicy edukacyjnej. Skorzystają z niej między innymi dzieci, które potrzebują pomocy w odrabianiu lekcji. Zajęcia odbywają się pod nadzorem pedagoga ze stowarzyszenia. Oferowana jest również pomoc z języka angielskiego.

Stowarzyszenie oferuje również pomoc psychologa i pedagoga oraz grupę integracji i wzajemnego wspierania się rodziców.

Więcej informacji na temat zajęć można uzyskać na stronie UM Reda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24