06.05.2019 09:35 6 PM

Alarm bombowy w rumskim 'Hipolicie'

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Straż pożarna i policja sprawdzają zgłoszenie o bombie w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 ("Hipolit") w Rumi. Nie wiadomo, czy szkoła zostanie ewakuowana. Matura nie została przerwana.


Aktualizacja, godz. 13:20

Jak informuje policja matura w rumskim 'Hipolicie' odbyła się się bez przeszkód. Okazało się, że alarm bombowy był fałszywy.


Aktualizacja, godz. 10:20

Jak poinformowała sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, nadal trwa akcja w "Hipolicie". Szkoła nie została ewakuowana, a egzamin maturalny odbywa się w normalnym trybie. Na miejscu pracują policjanci z Rumi i strażacy. Trwa weryfikacja autentyczności zgłoszenia.


Najprawdopodobniej służby zostały poinformowane o rzekomym podłożeniu bomby w szkole za pomocą wiadomości e-mail. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej.

To nie jedyny alarm bombowy, podobne działania prowadzone są w innych miejscowościach w Polsce, między innymi w Mławie (mazowieckie), Świętochłowicach (śląskie), Kielcach (świętokrzyskie), Rybniku (śląskie) czy Legnicy (dolnośląskie).

Wkrótce więcej informacji.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24