14.04.2019 09:32 2 Kwt/UM Rumia

Rumianie chcą wyruszyć na podbój Ameryki, potrzebują jednak pieniędzy

Źródło: UM Rumia

Przez kilka miesięcy najmłodsi przygotowywali się pod okiem specjalnego trenera, aby podczas jednego występu zaprezentować efekty swojej pracy. Sześcioro dzieci uczęszczających do Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi odegrało spektakl, do którego samodzielnie wymyślili scenariusz, napisali dialogi, wykonali scenografię i kostiumy, a także skonstruowali pojazd napędzany wkrętarką. Rumianie zostali mistrzami Polski, teraz potrzebne im są pieniądze na podróż do Stanów, aby kontynuować swój sukces.

Hanna, Julia, Lena, Natalia, Hubert i Kordian pod okiem dwóch trenerek odnieśli wielki sukces.

Dzieci z Rumi mają szansę reprezentować miasto oraz Polskę podczas światowych finałów Odysei Umysłu, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. By kontynuować udział w projekcie, potrzebują kilkudziesięciu tysięcy złotych. Każdy może pomóc w realizacji marzenia rumskich uczniów – informuje Urząd Miasta w Rumi. – Całkowity koszt wyjazdu drużyny to ponad 70 tysięcy złotych. Jako że kwota przekracza możliwości rumian, zorganizowali oni zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl. W pomoc włączył się między innymi burmistrz Michał Pasieczny.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy w twórcze rozwiązywanie problemów. Stawiane przed uczestnikami wyzwania wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, a także zdolności manualnych.

Źródło: UM Rumia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24