24.03.2019 15:30 2 raz

Zdobywają medale, ale nie mają na sportowe stroje

Źródło: FB/UKS Jedynka Lekkoatletyka Reda

Młodzi lekkoatleci z Redy zdobywają medale, ale nie mają w czym występować na ogólnopolskich zawodach. Postanowili więc zorganizować internetową zbiórkę. Każdy może pomóc, by młodzi zawodnicy godnie reprezentowali swoje miasto.

Jesteśmy Uczniowskim Klubem Sportowym działającym od 20 lat (sekcja lekkoatletyczna). Prosimy o wsparcie finansowe na zakup strojów sportowych dla zawodników. Startujemy w zawodach rangi ogólnopolskiej, a budżet naszego klubu opiera się na grantach z miasta, które nie są wystarczające na pokrycie potrzeb klubu – apelują działacze UKS Jedynka z Redy.

Celem młodych sportowców jest zebranie czterech tysięcy złotych. Można ich wspomóc za pośrednictwem tej strony.

Młodzież z UKS w przeszłości udowodniła, że zasługuje na wsparcie. Ma na swoim koncie sukcesy. Na przykład, w styczniu zawodnicy wzięli udział w Halowym Mityngu Lekkoatletycznym U16 im. Ireny Szewińskiej, skąd Agata Krzemieniewska przywiozła dwa złota – zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą w mityngu i mistrzostwo okręgu.

Z kolei podczas niedawnej na sesji Rady Miasta Redy klub zawodnicy i trenerzy zostali wyróżnieni za wyniki. W przypadku sportowców byli to Oliwier Baran i Agata Krzemieniewska**. Za zaangażowanie w pracę trenerską wyróżniono Ilonę Myszk i Krzysztofa Jędrzejewskiego. UKS jako klub uzyskał wyróżnienie za sukcesy i został uznany za najpopularniejszy klub w powiecie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24