20.03.2019 16:05 3 PM

Utrudnienia na krajowej szóstce w Redzie od czwartku

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Utrudnienia na krajowej szóstce w Redzie miały być od wtorku, jednak przesunięto je na najbliższy czwartek. Przypomnijmy, że ma to związek z budową węzła integracyjnego w mieście.

Od czwartku (21 marca) będzie wyłączony jeden pas ruchu na jezdni w kierunku Gdyni, na odcinku przed wjazdem w obszar dworca - przez 400 metrów – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Jest to konieczne, ponieważ będą tam przeprowadzane roboty związane z kształtowaniem nowego układu komunikacyjnego – dodaje.

Wystąpią utrudnienia w ruchu na jezdni drogi krajowej nr 6 w kierunku Gdyni – zostanie zwężona jezdnia do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 500 m. Zwężenie zostanie wprowadzone około godz. 10:00 w dniu 21 marca i będzie o obwiązywało do odwołania. Wykonawcy prac zapewniają, że w okresie wzmożonego ruchu samochodowego - Świąt Wielkanocnych i długiego weekendu majowego zostanie udostępniony przejazd dwoma pasami ruchu w obu kierunkach - informuje Piotr Michalski z GDDKiA.

Z kolei 2 kwietnia drogowcy zamkną prawy pas jezdni w kierunku Wejherowa. Następnie prace przeniosą się na lewą stronę jezdni, czyli 21 maja zostanie zamknięty lewy pas w kierunku Gdyni, a tydzień później, 28 maja, na lewy pas w stronę Wejherowa.

Pojawią się także zmiany w kursowaniu komunikacji autobusowej. Od najbliższego poniedziałku zmieni się trasa autobusu linii nr 17.

– Zmienia się tak zwany przystanek początkowo-końcowy. Będzie znajdował się 150 metrów od dworca, w tak zwanej starej zatoce autobusowej. Autobus, rozpoczynając kurs, wjedzie w ulicę Szkolną – obok urzędu pojawi się nowy przystanek tymczasowy „Reda ul. Szkolna”. Następnie autobus pojedzie w prawo do ulicy Obwodowej, na rondzie przy ulicy Morskiej zawróci i pojedzie w kierunku ul. Łąkowej – wyjaśnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

W związku z zamknięciem prawego pasa w kierunku Gdyni zmieni się przystanek znajdujący się obecnie w okolicy dworca – zostanie przesunięty 80 m w kierunku Wejherowa.

– Przepraszamy wszystkich za utrudnienia, które będą trwały do wakacji. Prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i jej przestrzeganie. Po wykonaniu prac będzie nam się podróżowało dużo lepiej – dodaje Halina Grzeszczuk.

Władze miasta zapowiadają, że możliwa będzie również konieczność wyłączenia nawet całej jezdni, o czym wcześniej poinformują.

Przypomnijmy – wartość węzła integracyjnego w przybliżeniu wynosi 18 milionów złotych. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24