15.03.2019 15:00 0 PM/Grzegorz Renusz

Redzki budżet obywatelski również ruszy w kwietniu

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Nie tylko Wejherowo i Rumia, ale i Reda wraz z początkiem kwietnia rusza z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego. Kwiecień w Małym Trójmieście Kaszubskim upłynie pod znakiem tworzenia obywatelskich projektów, dotyczących miejskich budżetów, bo po Wejherowie i Rumi harmonogram tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przedstawiła właśnie Reda.

Od 1 kwietnia każdy mieszkaniec Redy będzie mógł złożyć propozycje projektu. Zadania, które chciałby zrealizować, będzie musiało być poparte 15 podpisami mieszkańców. Takie wnioski można składać przez cały miesiąc – mówi Hanna Janiak, sekretarz miasta Redy.

Następnie specjalna komisja będzie sprawdzała poprawność wniosków i możliwość wykonania pomysłów w nich zawartych. Kolejnym etapem będzie głosowanie na projekty przez mieszkańców miasta.

Tak jak w ubiegłym roku, redzianie do dyspozycji będą mieli 375 tys. zł. Przy założeniu, że maksymalna wartość inwestycji wynosi 75 tys., pozwoli to na realizację pięciu pomysłów.

Podobnie jak w pozostałych miastach Małego Trójmiasta Kaszubskiego, głosowanie nad zakwalifikowanymi projektami przeprowadzone zostanie we wrześniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24