14.03.2019 13:05 15 PM

Uwaga! Będą utrudnienia na krajowej szóstce w Redzie – potrwają do wakacji

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Budowa węzła integracyjnego w Redzie wkracza w decydującą fazę. W związku z tym na krajowej szóstce w mieście przy dworcu pojawią się utrudnienia.

Od najbliższego poniedziałku (18 marca) na krajowej szóstce będą prowadzone prace związane z wymianą wszystkich sieci, które tam przebiegają, powstanie również nowa nawierzchnia. W związku z tym we wtorek 19 marca zostanie zamknięty prawy pas jezdni w kierunku Gdyni. Z kolei 2 kwietnia drogowcy zamkną prawy pas jezdni w kierunku Wejherowa.

Następnie prace przeniosą się na lewą stronę jezdni, czyli 21 maja zostanie zamknięty lewy pas w kierunku Gdyni, a tydzień później, 28 maja, na lewy pas w stronę Wejherowa.

Pojawią się także zmiany w kursowaniu komunikacji autobusowej. Od najbliższego poniedziałku zmieni się trasa autobusu linii nr 17.

Zmienia się tak zwany przystanek początkowo-końcowy. Będzie znajdował się 150 metrów od dworca, w tak zwanej starej zatoce autobusowej. Autobus, rozpoczynając kurs, wjedzie w ulicę Szkolną – obok urzędu pojawi się nowy przystanek tymczasowy „Reda ul. Szkolna”. Następnie autobus pojedzie w prawo do ulicy Obwodowej, na rondzie przy ulicy Morskiej zawróci i pojedzie w kierunku ul. Łąkowej – wyjaśnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

W związku z zamknięciem prawego pasa w kierunku Gdyni zmieni się przystanek znajdujący się obecnie w okolicy dworca – zostanie przesunięty 80 m w kierunku Wejherowa.

Przepraszamy wszystkich za utrudnienia, które będą trwały do wakacji. Prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i jej przestrzeganie. Po wykonaniu prac będzie nam się podróżowało dużo lepiej – dodaje Halina Grzeszczuk.

Przypomnijmy – wartość węzła integracyjnego w przybliżeniu wynosi 18 milionów złotych. 

Poniżej znajduje się wizualizacja inwestycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24