10.03.2019 21:23 0 raz

Jedni grali i śpiewali, inni słuchali, by pomóc Maksowi

TTM

Maks ma 10 lat i mieszka w Rumi, od urodzenia cierpi na zespół DiGeorge’a, czyli szereg wrodzonych wad genetycznych, powodujący u chorego liczne schorzenia, dysfunkcje i anomalie. W pomoc chłopcu zaangażowali się policjanci, nauczyciele, urzędnicy, uczniowie, przedszkolaki oraz sąsiedzi. Lokalni artyści postanowili zorganizować natomiast charytatywny koncert.


Aktualizacja 11 marca godz. 12:20

Podczas koncertu udało się zebrać prawie 13 tys. zł.

Bardzo dziękuję panu Markowi Gerwatowskiemu za zorganizowanie koncertu, który był przepiękny, artyści cudowni i niesamowicie empatyczni. Cała oprawa była na bardzo wysokim poziomie, a co najważniejsze, Maks pojedzie na upragniony turnus. Jest szczęśliwy i podekscytowany – podkreśla Aneta Mrozkowiak, mama Maksa. – To wspaniałe uczucie mieć wsparcie miasta i przyjaciół w tak trudnej drodze, jaką jest wychowanie chorego dziecka. Apeluję do wszystkich rodziców, którzy znają tę drogę, żeby nigdy się nie podawali – dodaje.


Układ odpornościowy chłopca praktycznie nie istnieje, przez co 10-latek nie może chodzić do szkoły i bawić się z innymi dziećmi. Maks w zaledwie swoim 10-letnim życiu przeszedł już udar mózgu i dwie operacje serca. Nadzieją na jego sprawność jest kosztowna rehabilitacja. W pomoc chłopcu postanowili włączyć się lokalni artyści. Koncert charytatywny pod tytułem „Zostań moim bohaterem” odbył się w niedzielę 10 marca w Parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza.

– Pomysł koncertu narodził się w grudniu 2018 roku, kiedy to Urząd Miasta Rumi rozpoczął akcję zbierania nakrętek dla chłopca. Teraz my, poprzez muzykę, pragniemy włączyć się w pomoc dla Maksa – mówił Marek Gerwatowski, rumianin, tenor Opery Krakowskiej i pomysłodawca koncertu. – Podczas wydarzenia odbędzie się licytacja na rzecz chłopca oraz kwesta do puszek, a uzbierana kwota zostanie w całości przekazana na rehabilitację Maksa – dodał.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu "Rumskie Spotkania Muzyczne". Zaplanowano występ śpiewaków operowych, wokalistów musicalowych i rozrywkowych, występujących między innymi na scenach Opery Bałtyckiej oraz Teatru Muzycznego w Gdyni. Solistom towarzyszył zespół kameralny, składający się z instrumentalistów z całego Pomorza.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

Przypomnijmy, nadal można się włączyć do akcji „Do korka korek i uzbiera się worek”. Inicjatywa polega na zbiórce plastikowych nakrętek, płyt CD i DVD, zepsutych telefonów komórkowych oraz niedziałających komputerów i laptopów. Wszystko to może pomóc w rehabilitacji 10-letniego Maksa, którego rodzina, przekazując odpady firmie zajmującej się recyklingiem, pozyskuje pieniądze na dalsze leczenie chłopca. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24