11.03.2019 08:30 2 Kwt/PUW Gdańsk/UM Reda

Seniorzy z Redy zyskają miejsce do aktywnego wypoczynku

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Redzki samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy złotych na utworzenie i prowadzenie placówki dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Podobnych miejsc na mapie Pomorza będzie więcej.

Wspólne spotkania, gotowanie, ćwiczenia i relaks, a także biblioteka, sprzęt RTV czy komputery z dostępem do internetu – na to wszystko, dzięki programowi Senior+, mogą liczyć starsze osoby. W województwie pomorskim powstanie 166 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach, utrzymane zostaną także 634 dotychczasowe miejsca w istniejących placówkach. Samorządy otrzymają łącznie blisko 1,27 mln złotych.

W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie pomorskim powstanie osiem placówek dla osób starszych, z tego jeden Dom siedem 7 Klubów Senior+. Z nowych miejsc aktywnego wypoczynku skorzystać będą mogli seniorzy z następujących miejscowości: Dzierzgoń, Kolbudy, Parchowo, Czarna Dąbrówka, Smołdzino, Morzeszczyn, Reda i Przywidz. W sumie, w regionie przybędzie 634 nowych miejsc dla seniorów – informuje Pomorski Urząd Wojewódzki.

Redzki klub powstać ma do końca roku kalendarzowego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W klubie będą odbywać się zajęcia rehabilitacyjne. Seniorzy będą mogli skorzystać również z porad specjalistów.

Inwestycję realizuje Urząd Miasta w Redzie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Łączny koszt inwestycji to 187, 5 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24