03.03.2019 10:30 32 raz

Rumia: Nowy przystanek SKM ma powstać za cztery lata

Fot. Archiwum/TTM

Trwa projektowanie nowej linii kolejowej, po której kursują składy Szybkiej Kolei Miejskiej. W jej ramach, w Rumi ma powstać nowy przystanek. Z informacji miejscowego ratusza wynika, że kolejarze chcą prace rozpocząć w 2022 roku.

Mieszkańcy Rumi kierują do miejscowego magistratu zapytania dotyczące rozwoju transportu publicznego. Pani Urszula chciała się dowiedzieć, czy urzędnicy mają jakiekolwiek informację o planowanej budowie przystanku SKM Rumia Biała Rzeka.

W połowie 2018 roku zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformował, że ustalenia powinny zakończyć się najpóźniej jesienią. Nie ukrywam, że jest to dla mnie, i nie tylko dla mnie, bardzo ważna informacja. Czy są Państwo w stanie zbadać ten temat? Będę wdzięczna za każdą informację – napisała w mailu do redakcji samorządowego biuletynu "Rumskie Nowiny".

Jak w odpowiedzi poinformowali przedstawiciele władz miasta, Polskie Linie Kolejowe rok temu podpisały umowy na zaprojektowanie modernizacji linii kolejowej z Gdyni-Chyloni, przez Lębork, do Słupska.

Nowoczesna stacja kolejowa Rumia „Biała Rzeka” ma powstać w ramach modernizacji linii kolejowej nr 202. PKP PLK aktualnie projektuje inwestycje związaną ze stacją i tunelem na wysokości centrum handlowego Auchan – podali urzędnicy.

I dodali, że prace projektowe powinny zakończyć się w czwartym kwartale 2019 roku. Natomiast roboty budowlane zostały zaplanowane na lata 2020–2023.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24