25.02.2019 17:30 2 raz

W Janowie brakuje przejść dla pieszych

Zdjęcie poglądowe, źródło: Google Maps

Mieszkańcy osiedla SM Janowo – za pośrednictwem swego przedstawiciela w miejskiej radzie – zwrócili się do władz Rumi o budowę przejścia dla pieszych na ulicy Obrońców Westerplatte. Niestety, na poprawę bezpieczeństwa mogą liczyć dopiero po powstaniu tzw. węzła integracyjnego.

Z wnioskiem o utworzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Obrońców Westerplatte i Portowej w Rumi-Janowie zwrócił się do władz miejski radny Piotr Bartelke. Jak podkreślał w imieniu mieszkańców osiedla SM Janowo, a także pobliskich ulic, w tym rejonie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Ruch pieszy odbywa się głównie w kierunku przystanku PKP SKM Rumia-Janowo – zauważył radny. – Niestety, ulica Obrońców Westerplatte jest notorycznie zastawiana przez auta, co zwiększa ryzyko niebezpieczeństwa.

Okazuje się jednak, że, póki co, przejście nie powstanie. Jak poinformował w odpowiedzi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi, "po przeprowadzeniu szczegółowej analizy przedmiotowego miejsca w chwili obecnej nie stwierdzono konieczności wykonania oznakowania przejścia dla pieszych, ze względu na małe natężenie ruchu kołowego, które powoduje występowanie odstępów czasu, w których piesi mogą przekroczyć jezdnię".

Planujemy wykonanie wyniesionego skrzyżowania wspomnianych ulic po wybudowaniu tzw. Węzła Integracyjnego Rumia Janowo" – dodał włodarz miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24