25.02.2019 14:50 15 PM

Ruszyła interaktywna odsłona wejherowskiego cmentarza

Źródło: Mogily.pl

Mapa cmentarza, spis zmarłych, dokładne położenie nagrobków i ich zdjęcia – jest już dostępna interaktywna mapa wejherowskiego cmentarza parafialnego oraz wejherowskich ‘Powązek’.

W sierpniu i październiku przy ulicy Roszczynialskiego w Wejherowie wykonano inwentaryzację nekropolii. Dzięki pracom, powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis wszystkich osób pochowanych na cmentarzach, stworzono systemy administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.

Na www.mogily.pl/wejherowonowy znajduje się interaktywny plan cmentarza, na którym są dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz ze zdjęciami nagrobka. Dostępna jest także wyszukiwarka ułatwiająca odnalezienie zmarłego po imieniu i nazwisku.

Na stronie znajdziemy dział przypominający o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Powstała też galeria zasłużonych, gdzie umieszczono opis ich życia i osiągnięć. Ten dział ma być cały czas rozwijany.

Analogiczna strona – www.mogily.pl/wejherowostary – powstała dla starego cmentarza w Wejherowie, na którym spoczywają mieszkańcy jak i osoby zasłużone dla społeczeństwa: księża, bojownicy o niepodległą Polskę, lekarze czy nauczyciele.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24