22.02.2019 18:30 1 raz

Ostrzegają w internecie, ale… nie zgłaszają policjantom zagrożeń

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Internet zapełniają wszelkiego rodzaju treści. Wiele z nich dotyczy ostrzeżeń przed bandytami – na przykład, tymi grasującym w Redzie. Niestety, nie wszystkie incydenty są zgłaszane policjantom, by ci mogli podjąć interwencję.

"Uważajcie na ulicy Ceynowy… Grasuje tam pewien śmieć, granatowa kurtka, blond włosy i okulary… 20 parę lat… Koło 20:00 napadł na moją córkę" – tego typu wpis pojawił się na kilku redzkich forach internetowych w połowie lutego.

Z komentarzy, jakie mieszkańcy miasta dodawali pod wpisem, wynika, że sprawa została zgłoszona na policję. Jak się jednak okazuje, do stróżów prawa stacjonujących w Redzie żadne zgłoszenie na temat podejrzanego osobnika, mającego zaczepiać młodzież, nie dotarło.

Wpisy takie są znane policjantom, ale oficjalnie nikt nie poinformował o tego typu zagrożeniu – powiedziała portalowi Nadmorski24.pl sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Dlatego apelujemy, żeby każde podejrzenia o zagrożeniu czy o łamaniu prawa, od razu zgłaszać na policję telefonicznie, albo osobiście na komendzie lub w komisariacie – dodała.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24