20.01.2019 20:14 0 Kwt

Festiwal serc dla Agatki i Wiktorii, gwiazdą wieczoru była grupa Golden Life

fot. Magda Hertha/TTM

W niedzielę (20 stycznia) po raz siódmy w wejherowskiej świątyni pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej odbyły się koncerty chórów i zespołów. Gwiazdą wieczoru była grupa Golden Life. Podczas wydarzenia nie zabrakło również wspomnienia tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

To kolejny Festiwal Serc podczas którego wystąpiły takie zespoły jak: Chór "Harmonia" i "Camerta Musicale" z Wejherowa, Chór "Lutnia" z Luzina, Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo. Koncertem głównym, który poprzedził licytację, był występ trójmiejskiego zespołu Golden Life. Zespół, oprócz pięknych kolęd, zagrał swoje największe hity.

W tym roku celem Festiwalu Serc jest zbiórka pieniędzy dla dwóch dziewczynek – Agatki i Wiktorii.

Agatka ma 1,5 roku, choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Dziewczynka prawie nie widzi i jest opóźniona psychoruchowo. Potrzebuje specjalistycznego sprzętu, między innymi protez czy specjalistycznego wózka, a także intensywnej rehabilitacji. Wiktoria natomiast choruje na mukowiscydozę. Jej leczenie wymaga specjalistycznych leków czy sprzętu rehabilitacyjnego. Choroba postępuje, a potrzeby dziewczynki wzrastają.

Podczas festiwalu udało się zebrać około 10,5 tysiąca złotych.

fot. Magda Hertha/TTM fot. Magda Hertha/TTM fot. Magda Hertha/TTM fot. Magda Hertha/TTM fot. Magda Hertha/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24