17.01.2019 11:13 6 PM/TTM

Drogowe zmiany w Redzie

Fot. Marek Trybański/TTM

Definitywnie został zamknięty obszar wokół dworca PKP w Redzie. To duże utrudnienie drogowe, które utrzyma się do początku wiosny. Równolegle do budowy węzła integracyjnego remontowano ulicę Polną – kontynuację metamorfozy tej drogi zapowiedziano na rok bieżący.

Trwa najtrudniejszy etap budowy węzła integracyjnego, bo dotyczy obszaru znajdującego się bezpośrednio przed dworcem. O rozpoczęciu prac pisaliśmy tutaj.

Wyłączona z ruchu jest jezdnia przed dworcem, trwają prace rozbiórkowe nawierzchni, za chwilę będzie tutaj wielki wykop – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Dostęp do dworca, choć utrudniony, jest. Podróżujący komunikacją miejską mogą korzystać z tunelu.

Zostaną wykonane dojścia do budynku dworca, bo w nim jest przychodnia i ważne, aby korzystający z tej przychodni, w tym osoby niepełnosprawne, mogły się do niej dostać – dodaje Krzysztof Krzemiński.

Na redzian czekają nie tylko uciążliwości związane z organizacją ruchu. Będę musieli pogodzić się również z zapachem, który towarzyszy przedsięwzięciu. Wykonano już połowę prac związanych z kanalizacją sanitarną. Ich koniec przewidywany jest na przełomie marca i kwietnia.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Przypomnijmy – wartość węzła integracyjnego w przybliżeniu wynosi 18 milionów złotych. Kosztowną inwestycją, wykonaną równolegle w Redzie, jest ulica Polna – jedna z ważniejszych trajektorii w tej części miasta.

Pierwszy fragment o długości sześciuset został zrealizowany. Wykonano odwodnienie, wylano asfalt, ułożono chodnik i postawiono oświetlenie. W planach jest wykonanie kolejnego etapu w roku bieżącym. Na tę metamorfozę zabezpieczono w budżecie 4 miliony złotych.

Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24