11.01.2019 14:10 14 Kwt/KWP Gdańsk

Rumia: Bili młotkiem i okradli, zostali zatrzymani

Źródło: KWP Gdańsk

W niedzielę 30 grudnia 2018 roku w rejonie dworca PKP w Rumi doszło do rozboju. Pokrzywdzony został pobity młotkiem, stracił także karty do bankomatu, dokumenty oraz telefon komórkowy. Za to przestępstwo odpowiedzą dwie osoby, w tym 30-letnia kobieta.

Dwoje zatrzymanych – 31-latek i 30-latka – odpowiedzą za dokonanie rozboju. Sprawcy jeszcze dzisiaj (11 stycznia) zostaną doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury i prawdopodobnie będą tymczasowo aresztowani.

Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latka podeszła do siedzącego na peronie mężczyzny, który podczas rozmowy poczęstował kobietę alkoholem oraz papierosem. Po chwili podszedł do nich 31-latek, który nagle zaatakował młotkiem pokrzywdzonego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Kobieta narzuciła mężczyźnie kurtkę na głowę, a 31-latek bił pokrzywdzonego młotkiem, celując w głowę i plecy. Następnie napastnicy okradli swoją ofiarę.

Do zatrzymania sprawców tego przestępstwa doszło w czwartek (10 stycznia). Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24