11.01.2019 10:10 5 mike/TTM

Rumscy strażacy doczekają się siedziby z prawdziwego zdarzenia

Fot. Marek Trybański/TTM

Budynek o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, sala edukacyjna, wielofunkcyjne boisko sportowe czy plac manewrowy. Tak ma się prezentować nowa siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi. Inwestycja warta około 10 milionów złotych ma powstać najpóźniej do 2024 roku.

List intencyjny w sprawie powstania nowej strażnicy dla rumskich strażaków podpisano jeszcze w 2017 roku. W czwartek (10 stycznia), w wejherowskim starostwie powiatowym podpisano porozumienie dotyczące terenu, na którym ma stanąć budynek. Chodzi o działkę u zbiegu ulic Reja i Fredry. Obecnie została ona przekazana powiatowi wejherowskiemu.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Po wybudowaniu siedziba na działce, którą wskazał burmistrz Rumi, będzie przekazana do miasta – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Działka jest położona na ważnym i ruchliwym szlaku komunikacyjnym z Gdyni do Redy. To ma duże znaczenie dla szybkości działań strażaków.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Ta lokalizacja bardzo nam odpowiada. Myślę, że powstanie jednostka na miarę XXI wieku. W tej chwili warunki w Rumi nie są najlepsze – zaznacza st. bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant PPSP w Wejherowie.

Obecna strażnica jest najstarszą siedzibą Państwowej Straży Pożarnej w powiecie wejherowskim. Dzięki powstaniu nowej jednostki, poprawią się m.in. warunki pracy strażaków, ale także wzrośnie poczucie bezpieczeństwa samych mieszkańców.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Mieszkańcy z całą pewnością będą się lepiej czuli, jeśli powstanie nowoczesna jednostka, która na pewno będzie miała większe „moce przerobowe”. Lokalizacja na pewno jest bardzo dobra, a straż pożarna będzie mogła błyskawicznie reagować na wszelkiego rodzaju zagrożenia – podsumowuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24