12.01.2019 11:30 9 raz

Mieszkańcy alarmują – w Redzie jest coraz więcej szczurów

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W Redzie pojawiły się gryzonie, które mogą być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Informacje o coraz częstszym natrafianiu na szczury – bo o nich tu mowa – w ostatnim czasie dotarły do władz gminy. Lekarstwem na plagę ma być deratyzacja.

Jak poinformował redzki ratusz, do urzędu docierają niepokojące informacje od mieszkańców od mieszkańców Redy, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w rejonie ulicy Orzeszkowej. Dotyczą one pojawiania się szczurów na terenie miasta. Dlatego urzędnicy przypominają właścicielom nieruchomości położonych na terenie gminy o obowiązku przeprowadzania deratyzacji.

Deratyzację należy przeprowadzać w miarę potrzeb. W przypadku stwierdzenia występowania gryzoni, właściciele nieruchomości zobowiązani są do stałego tępienia szkodliwych gryzoni w obrębie swojej nieruchomości. Zaleca się, aby miejsce wyłożenia trutki znajdowało się w szczególności na podwórzach, śmietnikach, strychach, piwnicach, budynkach gospodarczych, itp. – informują przedstawiciele redzkiego magistratu.

I przypominają, że przez okres przeprowadzania deratyzacji obowiązuje zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie wyłożenia środków zwalczających gryzonie. Rejony wyłożenia trutki winny zostać oznakowane napisem „UWAGA TRUCIZNA”.

W czasie wyłożenia trutki należy uniemożliwić dostęp, zwłaszcza dzieciom, do miejsc, w których wyłożono trutki, natomiast zwierzęta domowe trzymać w tym czasie w zamknięciu oraz zabezpieczyć trutkę przed dostępem ptactwa – podają pracownicy urzędu miejskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24