10.01.2019 08:00 16 PM

Finał WOŚP w regionie. Sprawdź, co się będzie działo!

Źródło: wosp.org.pl

„Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych” – to hasło 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Do akcji włączy się również Nadmorska Grupa Medialna.

Celem tegorocznego finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – czytamy na stronie wosp.org.pl.

W całej Polsce, również na Pomorzu, odbędą się koncerty, licytacje i akcje charytatywne. Sprawdź, co się będzie działo!


Wejherowo

Jak co roku w orkiestrowe granie włączy się także Wejherowskie Centrum Kultury. W ramach sztabu z Filharmonii Kaszubskiej na ulice Wejherowa ruszy 83 wolontariuszy. Symboliczne czerwone serduszka będzie można zdobyć także w Filharmonii, gdzie Wejherowskie Centrum Kultury przygotowało na ten dzień sporo atrakcji. Zostały one podzielone na cztery bloki.

 • Blok nr 1 – od godz. 12:30 do 13:20

– Aukcja na Sali Głównej oraz prezentacja sekcji tanecznych

– Hymn WOŚP wykonaniu Orkiestry dętej Fermata, aukcja na sali głównej oraz prezentacji sekcji tanecznych Pani Elżbiety Czeszejko

 • Blok nr 2 – od godz. 13:40 do 15:10

– Szkoła Yamaha, chór Harmonia, studio tańca Rytm Dance, sekcja perkusji

 • Blok nr 3 – od godz. 15:30 do 16:00

– Zespół taneczny Świat tańca

 • Blok 4 – od godz. 16.30

– Zespół Restless Sea

Na każdy z bloków obowiązują osobne wejściówki dostępne w kasach Filharmonii Kaszubskiej.

Wokół Filharmonii powstanie zimowy obóz militarny grupy 10th Shadows. Zobaczyć będzie można żywy pokaz umundurowania oraz wyposażenia operatorów grupy oraz wiele innych militarnych niespodzianek.


Reda

 1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Fabryce Kultury w Redzie. W programie: koncerty, licytacje, światełko do nieba, sklepik, kawiarenka.

mat.pras.


Rumia

Akcja zagości także w Rumi, a dokładniej – w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tego dnia odbędzie się również zbiórka krwi oraz rejestracja dawców szpiku.

Atrakcje rozpoczną się o godzinie 13:00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie zaplanowano m.in. koncerty, pokazy taneczne i występy artystyczne. Nieodłącznym elementem WOŚP jest zbiórka datków do puszek, sklepik z gadżetami oraz aukcje charytatywne. Tegoroczny finał poświęcony jest najmłodszym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne wypuszczenie „światełka do nieba”, które odbędzie się o godzinie 20:00 przy stadionie MOSiR.

W niedzielę zorganizowana zostanie również honorowa zbiórka krwi. Personel medyczny będzie czekał na krwiodawców na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców 9) w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja będzie połączona z rejestracją dawców szpiku. Osoby, które chcą dołączyć do bazy Fundacji DKMS, mogą to zrobić także w późniejszych godzinach – od 14:00 do 20:00 na antresoli hali MOSiR. W ten sposób można pomóc mieszkańcowi Rumi, 24-letniemu Damianowi Bojarowi, który cierpi na anemię aplastyczną, a jedynym sposobem na przywrócenie mu zdrowia jest przeszczep szpiku.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Dom Kultury Janowo oraz Urząd Miasta Rumi. Partnerami akcji są: Bank Rumia Spółdzielczy, Hotel Faltom oraz Creative Dance Rumia.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego finału, dzięki zaangażowania mieszkańców Rumi udało się zebrać 77 294 zł, pobijając dotychczasowy rekord (61 960, 50 zł). Fundusze zostały wówczas przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

mat.pras.


Bolszewo

Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Bolszewie, ul.Reja 9

PLAN DNIA - FINAŁ WOŚP - 13.01.2019 (niedziela)*

 • 12:30 pochód z Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo oraz klubem rowerowym BRK Cyklista z parkingu przy kościele pw.Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie
 • 13:00 rozpoczęcie 27 FINAŁU WOŚP w Bibliotece, ul.Reja 9 Bolszewo
 • 13:20 licytacje
 • 13:30 Występ Grupy tanecznej dzieci z Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo
 • 13:50 Duet akustyczny (Klaudia Król - wokal, Bartosz Dopke - gitara)
 • 14:10 Występ Chóru z Orla
 • 14:45 Spektakl Narnia - Grupa Teatralna JBT
 • 15:00 MECZ Charytatywny Piłki Nożnej Kobiet w Hali Widowiskowo-Sportowej (ul.Leśna 35, SP Bolszewo)
 • 15:20 licytacje
 • 15:30 występ zespołumuzycznego ANAGRAM
 • 16:00 występ Chóru parafialnego z Bolszewa
 • 16:30 występ Andrzeja Marczyńskiego
 • 17:00 licytacje
 • 17:30 występ zespołu muzycznego G.A.S.P. z Gdyni
 • 18:00 licytacje
 • 18:30 występ Gracjana Gołębiewskiego - Laureata Kaszubskiego Idola
 • 19:00 licytacje
 • 19:20 koncert IGORA KONIECZNEGO - finalisty tegorocznej edycji programu MAM TALENT
 • 20:00 Światełko do nieba - pokaz ognia grupy MAMADOO FIRE SHOW

*uwaga - z przyczyn niezależnych od organizatora plan może ulec zmianom

Dodatkowe atrakcje:

kącik dla dzieci, robotyka (Pani Robot), pokazy ratownictwa i punkt pierwszej pomocy (OSP Bolszewo), pokaz starych samochodów, pokaz rzeźbienia piłą motorową

Licytacje m.in.:

obrazy, rzeźby, rękodzieła, torty w kształcie serca, vouchery i bony upominkowe (kolacja sushi, salon kosmetyczny, usługi fryzjerskie ,warsztaty zajęć plastycznych, masaże), narzędzia ogrodnicze, lustra, książki z autografami, przejazd alarmowy wozem bojowym OSP, hełm strażacki, karnety zajęć samoobrony KRAV MAGA,


Puck

Zapraszamy 13 stycznia do Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas puckiego finału będziemy mogli zobaczyć występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej, Migotek, Studia Sztuki Da Capo Al Fine oraz zespołu Funcovery. Dla uczestników wydarzenia przygotowana zostanie kawiarenka z kawą, herbatą, gorącą czekoladą oraz ciastkami. Podczas wydarzenia, dzięki uprzejmości puckiego Koła Diabetyków będzie można zbadać poziom cukru we krwi. Zbiórka pieniędzy przeprowadzona zostanie przez wolontariuszy na ulicach miasta.

mat.pras.


Władysławowo

Jeśli posiadasz ciekawy przedmiot, który w ramach 27. Finału WOŚP mógłby zostać sprzedany, a dochód przekazany na konto Orkiestry, przynieś go w niedzielę 13 stycznia 2019 roku do Urzędu Miejskiego we Władysławowie.

Szczegółowe informacje: Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie, ul. Towarowa 8 (przy wieży ciśnień), tel. 58 674 54 41, e-mail: [email protected]

Program WOŚP 2019 we Władysławowie:

17:00 Studio Tańca „Dance Flow”

18:00 występ uczestników warsztatów wokalnych we Władysławowie + Piotr Matczuk (zespół Piramidy)

19:00 występ zespołu G.A.S.P.

20:00 światełko do nieba

mat.pras.


Gmina Kosakowo

Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek zaprasza wszystkich mieszkańców w najbliższą niedzielę od godz.14.00-20.00 na Halę Sportową w Suchym Dworze (ul.Szkolna 34) do wspólnego pomagania.

mat.pras.


Gdynia

Tradycyjnie w Gdyni będą działać trzy główne sztaby, które, przy wsparciu setek wolontariuszy i wielu instytucji, zagrają dla najbardziej potrzebujących. W Gdyni Orkiestra gra cały weekend, jednak najwięcej atrakcji czeka na uczestników 13 stycznia.

Zaczynamy już w sobotę. Od godz. 11:00 w Centrum Handlowym Batory będzie można wziąć udział w licytacjach, kupić wielkoorkiestrowe gadżety i zobaczyć występy zespołów tanecznych, muzycznych i sportowych. O godz. 17.30 na scenie zagra gwiazda wieczoru, zespół Detko Band. WOŚP wesprze także Galeria Szperk, która przygotowała szereg atrakcji. Od godz. 11:00 odbędzie się „Akcja Książka". Organizatorzy zachęcają do przynoszenia lektur, które za symboliczną opłatą będzie można wylosować podczas finału. Nie zabraknie także wydarzeń muzycznych i tanecznych, jak na przykład, rozpoczynająca się o godz. 15:00 akcja „Tańczymy Poloneza po Galerii”. Jednak głównym punktem programu będą dwie licytacje. Pierwszą, o godz. 16:00 poprowadzi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. Drugą, o godz. 17:00 prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Swój udział w tegorocznym finale zapowiedziało także Centrum Handlowe Klif, gdzie w godz. 11:00–20:00 można wziąć udział w zabawie fantowej i kupić gadżety Orkiestry.

Moc atrakcji czeka na gdynian również w Centrum Riviera, gdzie swoją siedzibę ma sztab Stowarzyszenia In gremio i Społecznej Jedynki, czyli Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni im. Dzieci Zjednoczonej Europy. Działania sztabu w tym roku będą trwały dwa dni. Jednak te najbardziej spektakularne odbędą się sobotę. Przez cały dzień będzie można wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez gdyńskie organizacje pozarządowe m.in. z ratownictwa medycznego czy dogoterapii. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, w tym roku organizatorzy przygotowali strefy o bardzo dużym nacisku na pracę twórczą. Do wybory strefa małego architekta, kreatywności, programowania czy robotyki. Wśród atrakcji znajdzie się także występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Future Folk. To o godz. 17.00.

W niedzielę, 13 stycznia startują wydarzenia przygotowane przez miejski sztab zlokalizowany w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26. Przed uczestnikami cały dzień atrakcji, którego zwieńczeniem będzie wielka orkiestrowa licytacja. Od godz. 13.00 w bogatym programie swoje umiejętności zaprezentują dzieci i młodzież z pracowni taneczno-gimnastycznych, wokalnych, instrumentów klawiszowych, ukulele oraz gitary klasycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Na deskach teatru nie zabraknie również najmłodszych reprezentantów MDK-u, czyli Klubu Małolata. Niedzielne granie wyjdzie także poza mury teatru. W godz. 14-15 przed budynkiem zaparkują pojazdy Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej, które będzie można obejrzeć od środka. O godz. 15:00 Formacja Artystyczna Osiedlowego Klubu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” oraz Towarzystwo Miłośników Gdyni wystawią „Burzę” Williama Shakespeare’a. W przedstawieniu wezmą udział seniorki (najstarsza ma 94 lata) uczęszczających regularnie na warsztaty aktorskie. Tuż przed godz. 16:00 grupy taneczne ze Studia Tańca FEST zaprezentują swoje najlepsze układy. Tuż po nich, o godz. 16:15, wyjątkowy koncert, w którym wystąpią dzieci od 6 miesięcy do 6 lat uczęszczające na zajęcia muzyczno-ruchowe w Studiu Edukacji Muzycznej IMPRESJA. Główny punkt finału, czyli wielka orkiestrowa licytacja odbędzie się o godz. 18.00. W foyer teatru czynny będzie także sklepik z gadżetami. Chętni będą mogli również zbadać poziom cukru.

Do wspólnego grania na rzecz Orkiestry przyłączyło się także Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27–31. W siedzibie CAS działać będzie orkiestrowa kawiarenka. Oprócz kosztowania przysmaków i pysznej kawy w programie pokaz mody, koncerty, poezja i wspólne śpiewanie. W zlokalizowanej na Molo Południowym (al. Jana Pawła II 2) restauracji Róża Wiatrów, w godz. 10-20 odbędą się licytacje. Wśród przedmiotów m.in. złote serca, vouchery do hoteli, zaproszenia do restauracji i kawiarni, wycieczki Stena Line, czy niespodzianki od Arki Gdynia. Ponadto sklepik z gadżetami wielkoorkiestrowymi, występy zespołów tanecznych i grup sportowych. Wieczór umili występ Detko Band. To o godz. 19.00. To nie koniec atrakcji na Molo Południowym. W budynku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (al. Jana Pawła II 3) o pełnych godzinach (między 12 a 16) odbywać się będą pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego (wejście główne do budynku). Będzie można również zapoznać się z działaniem symulatora manewrowego, na którym to studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem. Specjalnie z okazji 27. finału WOŚP studenci i pracownicy UM wykonali niezwykłe, industrialne, a zarazem marynistyczne lampy i kinkiety. Niektóre z nich są już dostępne na internetowej licytacji.

Kolejny z głównych sztabów w mieście, czyli gdyńska YMCA, wraz z Gdynią Rowerową, przygotowała niezwykły przejazd rowerowy. W zeszłym roku przejazd „Mikołajów na rowerach” wzbudził dużą sensację na ulicach Gdyni i Sopotu. Start zaplanowano na godz. 12.00. Trasa będzie wiodła od Ergo Areny w Sopocie w stronę Wydziału Transportu Uniwersytetu Morskiego, gdzie na uczestników czekają loterie i inne atrakcje przygotowane przez UM. Będzie się działo też w siedzibie sztabu, przy ul. Stefana Żeromskiego 26. Między 12.00 a 17.00 odbędą się warsztaty z brazylijskiego tańca Zouk, organizowane we współpracy z Zouk Revolution Tricity. Ciekawie zapowiada się również finał Orkiestry na Dąbrowie. W Zespole Szkolno–Przedszkolny nr 3 (SP 47), w godz. 10:00-16:00 odbędzie się loteria i wydarzenia artystyczne. Dodatkowo będzie działać także orkiestrowa kawiarenka.

Przedmioty wystawiane przez gdyńskie sztaby można już licytować na specjalnym profilu WOŚP: aukcje.wosp.org.pl. Licytując masz okazję, nie tylko pomóc, ale również wziąć udział dobrej zabawie i wylicytować atrakcyjne przedmioty, jak na przykład płaskorzeźbę z wizerunkiem znanego polskiego grafika Karola Śliwki autorstwa gdyńskiego Banksy’ego, fartuch Wojciecha Modesta Amaro z autografem, czy rejs legendarnym jachtem Copernicus lub zjeść kolację z Januszem Palikotem. Wyjątkową atrakcję przygotowała też Biblioteka Gdynia. Zwycięzca licytacji będzie mógł zostać bibliotekarzem na jeden dzień w jednej z filii miejskiej biblioteki.

Jednak to nie koniec. Gdyńskie sztaby wciąż przyjmują przedmioty na licytacje. Jeśli ktoś w ten sposób chce pomóc Orkiestrze wystarczy, że zgłosi się do jednego z nich już teraz poprzez strony: sztab YMCA, sztab w Teatrze Miejskim oraz sztab In gremio. Przyjmowany jest każdy rodzaj wsparcia, od rzeczy na licytację, po ciepłe napoje dla wolontariuszy.

mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24