05.12.2018 15:05 2 PM

Rumia: Mieszkańcy oburzeni zniszczeniem wiaty

Źródło: Facebook.com

Zniszczona wiata przystankowa bulwersuje mieszkańców Rumi. Okazuje się, że ktoś podpalił rozkład jazdy, ogień zniszczył także część obiektu.

Zdjęcia zniszczonego przystanku pojawiły się na Facebooku na stronie zrzeszającej rumską społeczność – Tymczasem w Rumi.

Razem z przystankiem temu człowiekowi wypaliły się chyba ostatnie resztki rozumu – komentuje na portalu społecznościowym pani Monika.

Po co odnawiać? Chcą mieć syf niech mają – napisała pani Kasia.

Wyjaśnijmy, że nieznany sprawca podpalił rozkład jazdy, ogień zniszczył także część przystanku. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Po naszym telefonie o zniszczonym przystanku dowiedziała się również straż miejska. Natychmiast przejrzano monitoring.

Najbliższa kamera miejskiego monitoringu znajduje się na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej ze Świętojańską w Rumi. Niestety nie widać szczegółów, ponieważ przystanek zasłania drzewo.

Na monitoringu widać, że w niedzielę około godziny 8:00 na przystanku pojawił się płomień – informuje Roman Świrski, komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Straż miejska próbuje ustalić sprawcę zdarzenia.

To nie pierwszy przypadek działalności wandali, których celem były rumskie wiaty przystankowe. Jak pisaliśmy w maju br., każdego roku konieczność ich naprawy oznacza uszczuplenie miejskiej kasy o kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24