03.12.2018 16:50 16 mike

Potrącił 62-latkę na pasach, stracił prawo jazdy

Fot. KPP Wejherowo

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w ubiegły piątek (30 listopada) na ulicy Dąbrowskiego w Rumi. Kierujący samochodem marki Renault potrącił na przejściu dla pieszych 62-letnią kobietę, która została przewieziona do szpitala. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską Policją, można dzwonić pod numer 58 672 97 53 lub 50.

Do zdarzenia doszło przed godziną 18:00. Nie miejsce udali się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wejherowskiej komendy oraz techniki kryminalistyki. Wezwano również zespół ratownictwa medycznego.

Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 68-letni kierowca renault najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych potrącił 62-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Na miejscu pracował również biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Kierujący osobówką stracił prawo jazdy. Po kontroli trzeźwości okazało się, że nie prowadził auta pod wpływem alkoholu. Obecnie śledczy ustalają szczegóły tego wypadku.

Do zdarzenia w Rumi doszło już po zmroku. Funkcjonariusze apelują, by w czasie, gdy szybciej zapadają ciemności, zawsze nosić elementy odblaskowe. Poza terenem zabudowanym jest to obowiązek każdego pieszego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24