07.07.2011 08:28 0

Gdańsk: Dreszczowiec w Ergo Arenie

Polscy siatkarze swoim kibicom zawsze dostarczają wielkich emocji. Nie inaczej było w pierwszym meczu z Bułgarami. Po wojnie nerwów, wygrali 3:2.

Mecz biało-czerwoni rozpoczęli od mocnego uderzenia. Popisowe ataki i efektowne bloki. Polacy szybko objęli prowadzenie i do końca partii kontrolowali wynik. Drugi set nie był już tak jednoznaczny. Bułgarzy popełniali mniej błędów, dlatego na tablicy wyników bardzo często widniał remis. Dwa nie skończone atak w końcówce, skutkowały porażką w tej części meczu.

Przygnębieni wynikiem z poprzedniej partii, podopieczni Anastasiego nie byli w stanie poprawnie wykonać większości akcji. Natomiast Bułgarom wychodziła niemalże wszystko. Kibice, zgromadzeni w trójmiejskiej hali z niedowierzaniem spoglądali na tablice wyników. Set nasza drużyna przegrała do 14!

Czwarty set decydował o „być albo nie być” Polaków. Porażka w pierwszym meczu znacząco utrudniłaby awans do półfinałów. Biało-czerwoni przy pełnej mobilizacji i wysokiej dyspozycji Kurka wygrali, więc o wszystkim miał zadecydować tie-break. Ostatnia partia z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. Przy stanie 11:4 dla Polaków, większość była przekonana, że meczu już nie da się przegrać. Jednak dramat Zbigniewa Bartmana, który doznał kontuzji łydki, odwrócił losy spotkania. Bułgarzy odrobili starty! Ekstremalnie nerwową końcówkę, przy wyniku 12:12, przetrzymali Polacy i to oni cieszyli się ze zwycięstwa!

Wygrana przybliżyła naszą reprezentację do historycznego awansu do najlepszej czwórki Ligi Światowej. O wszystkim zadecyduje dzisiejszy mecz z Włochami, którzy niespodziewanie ulegli wczoraj Argentynie o 1:3. Wszystkie mecze Polaków odbywają się w Ergo Arenie o 20.00. Bilety na sesje popołudniowe jeszcze są! Najtańsze kosztują tylko 50 zł.

Polska – Bułgaria 3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13).

POLSKA: Żygadło 2, Kurek 24, Nowakowski 16, Bartman 18, Ruciak 9, Możdżonek 8, Ignaczak (libero) oraz Woicki, Bąkiewicz, Jarosz, Kubiak, Kosok

BUŁGARIA: Żekow 2, Kazijski 18, Josifow 5, Todorow, Aleksiejew 6, Sokołow, Iwanow (libero) oraz Ananiew, Penczew 3, Cwetanow 8, Bratojew, Nikołow 4