22.10.2018 14:20 0 mike

Zdecydowane zwycięstwo Krzysztofa Krzemińskiego w Redzie

Fot. TTM

Inaczej niż w przypadku wyborów w Wejherowie, w Redzie raczej nie było spekulacji na temat ewentualnej zmiany włodarza miasta. Pierwsze wyniki głosowania wskazywały na zdecydowane, około 80-procentowe poparcie dla Krzysztofa Krzemińskiego, dotychczasowego burmistrza miasta.

Trudno było mówić o niespodziance w przypadku Redy. Choć w powyborczy poniedziałek (22 października) nie spłynęły jeszcze wyniki ze wszystkich obwodów, nie było większych wątpliwości, że dotychczasowy burmistrz nadal będzie pełnił swój urząd.

Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom naszego miasta, że po raz kolejny zostałem obdarzony mandatem zaufania. Duża część radnych z naszego zespołu samorządowego zyskała zaufanie w tych wyborach. To dobry prognostyk, bo przecież, tak jak zawsze to podkreślam, praca w samorządzie jest pracą zespołową. W pojedynkę nawet najbardziej doświadczony i mądry radny nie jest w stanie wiele zdziałać – powiedział przed kamerami Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Odnosząc się do pytania o dalsze działania w samorządzie, burmistrz podkreślił, że wiele inwestycji wciąż jest w toku.

Zrealizowaliśmy dużo zadań wynikających z budżetu, ale kończymy termomodernizację miejskiego przedszkola przy parku. Finalizujemy też plac o charakterze rekreacyjnym w centrum miasta. Prowadzimy działania przy boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2, a trwa również rozbudowa samej szkoły. W tym tygodniu rozstrzygamy przetarg na realizację węzła integracyjnego przy dworcu PKP – wymienia Krzysztof Krzemiński.

Burmistrz podkreślił jeszcze raz, że jest wdzięczny za kolejny kredyt zaufania.

Mam świadomość, że nic nie dzieje się samo, że musimy pracować. To duże zobowiązanie wobec mieszkańców i mam nadzieję, że ani ja, ani cały zespół samorządowy nie zawiedziemy tego zaufania – zaznaczył.

Krzysztof Krzemiński wyraził radość z powodu wysokiej frekwencji wyborczej i podkreślił, że świadczy ona o wysokiej świadomości politycznej obywateli.

Chcemy aktywizować nowe grupy naszych mieszkańców. Mamy już młodzieżową radę i dobrze, że to młode pokolenie również zaczyna funkcjonować. Chcielibyśmy zaktywizować i zintegrować też środowisko seniorów. Będziemy więc pracować nad powołaniem rady senioralnej – podsumował włodarz Redy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24