15.10.2018 11:30 0 raz

Reda: Chcą pobić rekord w ratowaniu życia

Źródło: FB/WOŚP

Z okazji dnia poświęconemu przywracaniu czynności serca, w całym kraju zostaną zorganizowane próby wspólnego prowadzenia tzw. sztucznego oddychania. Do akcji przyłączają się m.in. druhowie z Redy, którzy zapraszają do swej remizy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wyzwaniu.

We wtorek (16 października) przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej właśnie okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Jako jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, wspieramy takie działania, dzięki czemu można uświadamiać społeczności, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy – zachęcają redzcy druhowie. – Zapraszamy Ciebie, chłopaku, i Ciebie, dziewczyno, jak i wszystkie chętne osoby, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Próba bicia rekordu odbędzie się w najbliższy wtorek w jednostce OSP Reda przy ulicy Puckiej 1. Start zaplanowano na godzinę 11:30, a zakończenie – na godzinę 13:00.

Konieczne będzie podpisanie zgody na wykorzystanie wizerunku przez WOŚP oraz OSP Reda. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z prawnym opiekunem, który będzie musiał wypełnić stosowne oświadczenie – dodają strażacy-ochotnicy z Redy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24