25.09.2018 11:03 0 Natalia/UM Rumia

Rumska wyprzedaż szaf z pomocą dla dzieci z Syrii

Źródło: UM Rumia

Druga edycja Rumskiej Szafy Otwartej przyciągnęła rzesze mieszkańców. Wystawcy po okazyjnych cenach sprzedawali ubrania, które w ich szafach wisiały nieużywane. Była to doskonała okazja by nabyć nowe kreacje oraz pozbyć się tych niechcianych. Wystawcy na swoich stoiskach sprzedawali również książki, zabawki oraz rękodzieło. W trakcie zakupów, mieszkańcy wspierali dzieci z Syrii.

Druga edycja Rumskiej Szafy Otwartej odbyła się 22 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rumska Otwarta Szafa swoim rozmiarem pozytywnie zaskoczyła: była ponad setka wystawców. Można było kupić rzeczy naprawdę dobrej jakości, głównie ubrania, książki, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt sportowy oraz piękne rękodzieło. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji, a ta planowana jest na grudzień, przed Świętami Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że Szafa wpisze się na stałe w kalendarz rumskich imprez i rozwinie się tak, by jak najbardziej odpowiadać na potrzeby mieszkańców - mówi Małgorzata Klawiter-Piwowarska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych.

W trakcie wydarzenia odwiedzający mogli nabyć także cegiełkę – kolorowankę na rzecz dzieci cierpiących podczas konfliktu w Syrii. W tej akcji stowarzyszeniu pomaga parafia Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych, a partnerem jest UNICEF Polska i Rzecznik Praw Dziecka.

Rzeczy których nie udało się sprzedać w sobotę wystawcy mogli przekazać na rzecz sklepu Dobry Uczynek w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24