21.09.2018 16:00 0 Natalia/VIDES

Pomagają bezdomnym w Rumi i zachęcają do tego innych

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Celem projektu „Wioska Dobra” ma pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb konkretnych osób bezdomnych w Rumi. Pomóc może każdy, poprzez wpłatę środków. Nawet drobna pomoc ma kolosalne znaczenie.

Częstowanie ciepłą zupą, herbatą i kanapkami to tylko początek pomocy, którą będzie nieść Stowarzyszenie VIDES. Projekt ma zapewnić wsparcie osobom bezdomnym w Rumi. Od 7 października „Wioska Dobra” ma rozpocząć swoją działalność na terenie miasta.

Dzięki życzliwości Pana Burmistrza i Ludzi, którzy kierują się w swoim życiu Miłością, możemy rozpocząć to dzieło, wydając (na początek) raz w tygodniu ciepłą zupę, herbatę, kanapki, potrzebną odzież itp. Organizacja całej akcji wymaga konkretnych rąk do pracy, ale i konkretnych środków materialnych, w związku z czym zwracamy się z prośbą o pomoc w zbiórce, z której pieniądze zostaną przeznaczone na potrzebne do wystartowania i kontynuowania akcji środki – podaje Stowarzyszenie VIDES.

Zebrane środki przeznaczone będą na termosy na zupę i herbatę oraz artykuły spożywcze niezbędne do przygotowania posiłków. Organizatorzy planują zakupić podstawowe środki medyczne oraz ciepłą odzież, która niezbędna będzie podczas zbliżającej się zimy.

Liczymy na Waszą hojność i wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się otworzyć innym to, co pozostaje dla nich na razie zamknięte… – apeluje Stowarzyszenie VIDES.

„Wioskę Dobra” wspierać można za pośrednictwem witryny internetowej zrzutka.pl. Aby cel został zrealizowany, potrzebna jest kwota 3500 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24