14.09.2018 08:35 43 mike/TTM

'Wolę Wejherowo' odkryło karty przed wyborami

Fot. TTM

Aktualnie urzędujący prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą, wraz z ugrupowaniem „Wolę Wejherowo”. W trakcie konferencji zaprezentowano też kandydatów do rady miasta oraz zarys programu wyborczego.

O tym, że obecnie urzędujący prezydent Wejherowa będzie się starał o reelekcję, było już wiadomo 24 stycznia. Wówczas, podczas dorocznego spotkania ruchu społecznego „Wolę Wejherowo”, włodarz miasta oficjalnie potwierdził, że ponownie wystartuje w wyborach samorządowych. Jednak kampania wyborcza ruszyła dopiero we wrześniu, a „Wolę Wejherowo” zainaugurowało ją w minioną środę (12 września).

Jesteśmy w trakcie bardzo ważnych inwestycji. W mojej ocenie jest to ważny i trudny moment dla Wejherowa. W związku z tym, jeżeli coś rozpocząłem, to chcę dokończyć – uzasadniał swoją decyzję prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatów do rady miasta. Jak podkreślał prezydent Wejherowa, pochodzą oni z różnych środowisk i są dobrze przygotowani do pełnienia funkcji radnych. Jedną z kandydatek jest Teresa Malinowska.

Od momentu, kiedy stałam się aktywnym mieszkańcem Wejherowa, jestem zwolenniczką pana Krzysztofa Hildebrandta i „Wolę Wejherowo”. Mieszkam tutaj już prawie 40 lat. Znam bardzo wielu ludzi, wielu seniorów, osób niepełnosprawnych – mówi kandydatka.

Program wyborczy Komitetu Wyborczego „Wolę Wejherowo” opiera się na dziewięciu głównych punktach: Mieszkańcy decydują; Drogi i chodniki; Budownictwo mieszkaniowe; Czyste powietrze; Nowoczesna szkoła; Oferta dla rodzin; Program dla seniorów; Komfort życia; Fundusze na rozwój.

Program opisuje całokształt zadań, które chcemy zrealizować – podkreśla radny Wojciech Kozłowski. – Powstał on po konsultacjach z mieszkańcami, podczas wielu spotkań – dodaje.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Podczas środowego spotkania również Gabriela Lisius przedstawiła kandydatów do rady powiatu. Obecnie urzędująca starosta wejherowski otwiera listę „Wspólny Powiat”. Na cały powiat jest to 41 kandydatów, natomiast z Wejherowa może być ich maksymalnie ośmiu. Do zdobycia jest tylko sześć mandatów.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24