12.09.2018 15:30 3 raz

Rumia: Burmistrz zdementował plotki ws. mieszkań

Fot. UM Rumia

Wielu mieszkańców Rumi poruszyła wiadomość, że miasto odstępuje od pomysłu budowania mieszkań komunalnych. Jednak, wedle zapewnień władz miasta, to plotki.

Przypomnijmy – w marcu Rumia podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, na mocy której w mieście mają powstać pierwsze od 25 lat nowe mieszkania komunalne.

W nowo wybudowanym obiekcie znajdą się łącznie 32 lokale komunalne, w tym: 15 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 35 do 44 m kw, 8 mieszkań trzypokojowych o powierzchni ok. 52 m kw, 5 mieszkań jednopokojowych o powierzchni ok. 25 m kw oraz 4 mieszkania czteropokojowe o powierzchni ok. 62 m kw. Całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań wyniesie ponad 1442 m kw – informował w czerwcu rumski magistrat.

Tymczasem pojawiły się informacje, że władze miasta jednak… odstępują od realizacji tej ważnej dla wielu mieszkańców inwestycji. Wiadomości te spotkały się ze zdecydowaną reakcją burmistrza.

To prawda, że musieliśmy przetarg powtórzyć, ale dzięki temu zaoszczędziliśmy około 800 tysięcy złotych – wyjaśnił na swoim facebookowym profilu Michał Pasieczny.

Nie będziemy postępować pod publiczkę, aby na siłę przed wyborami "wkopywać łopaty", nie patrząc na finanse – dodał.

Jak podał Pasieczny, plac budowy pod budowę mieszkań ma zostać przekazany na przełomie września i października.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24