10.09.2018 08:39 1 mike/TTM

Rumia: Na ulicy Kamiennej ma być bezpieczniej

Fot. TTM

Mieszkańcy ulicy Kamiennej w Rumi już od dłuższego czasu uskarżają się na nadmierną prędkość pojazdów, które przemierzają tę arterię. Jak zapewniają przedstawiciele rumskiego magistratu, ta sytuacja ma się zmienić na lepsze.

W miniony poniedziałek doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na ulicy Kamiennej w Rumi, gdy samochód osobowy zderzył się w autem dostawczym. Przyczyną była nieuwaga kierowcy, który wyjeżdżał ze swojej posesji. Nie bez znaczenia była jednak nadmierna prędkość drugiego z samochodów. Z tym właśnie problemem od lat walczą mieszkańcy ulicy. Z prywatnych informacji, w tym z filmów, wynika, że niektóry kierowcy traktują tę ulicę jak swoisty tor wyścigowy, łamiąc obowiązujące przepisy.

Fot. TTM

Fot. TTM

Co jakiś czas piesi mają prawo, by czuć się zagrożeni, pokonując chodnik przy ulicy Kamiennej. Niestety, na razie nie zostały poczynione starania, by zwiększyć ich bezpieczeństwo. Nie postawiono m.in. barierek ochronnych. W miniony czwartek (6 września) Krzysztof Woźniak, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Rumi, spotkał się z mieszkańcami w tej sprawie. Jak twierdzi, wcześniej nie wpłynęły oficjalne zgłoszenia ws. naruszeń standardów bezpieczeństwa w tym rejonie miasta.

Jeżeli chodzi o samo informowanie burmistrza czy też rady rady miejskiej w minionej kadencji, nie było ani jednego zgłoszenia ze strony mieszkańców dotyczącego prędkości na tym odcinku drogi. Były też w pobliżu, w Szkole Podstawowej nr 7, dwa spotkania z mieszkańcami. Również nie podnoszono kwestii prędkości na ulicy Kamiennej – podkreśla Krzysztof Woźniak.

Fot. TTM

Fot. TTM

Niemniej tego zdania nie podzielali mieszkańcy ulicy Kamiennej, wskazując m.in., że pismo w tej sprawie, które podpisały 64 osoby, składali w 2014 roku. Okazało się jednak, że było ono złożone za poprzedniej kadencji i nie doczekało się odpowiedzi. Dlatego radny Woźniak wyszedł z propozycjami, aby przede wszystkim zwiększyć liczbę policyjnych patroli. To jednak nie wszystko.

Prosiłbym państwa, żebyście napisali taki wniosek do burmistrza albo do mnie, do Komisji Bezpieczeństwa o ustawienie fotoradaru na tym odcinku – apelował Krzysztof Woźniak.

Oprócz tego mieszkańcy ulicy Kamiennej mają przedstawić swoje Komisji Bezpieczeństwa swoje propozycje. Wśród wymienianych pojawiły się m.in. podwójna linia ciągła, sygnalizacja świetlna czy wyniesione przejścia dla pieszych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...