24.08.2018 14:00 1 mike/KPP Puck

Mundurowi ocalili życie niedoszłej samobójczyni

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Dzięki zdecydowanej akcji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, udało się odwieść od zamiaru popełnienia samobójstwa 44-letnią kobietę, która zamierzała rzucić się do morza z klifu. Ostatecznie przekazano ją ratownikom medycznym, którzy zawieźli ją do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (22 sierpnia). Około godziny 18:00 dyżurny z komisariatu we Władysławowie otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że kobieta, która zamierza popełnić samobójstwo, najprawdopodobniej znajduje się w okolicach pobliskiej plaży.

Natychmiast dyżurny skierował wszystkie patrole, aby odnaleźli kobietę. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, patrolowali rejon portu we Władysławowie, sprawdzali pobliskie lokale oraz wejścia na plaże. Gdy stróże prawa dotarli w rejon klifu na terenie gminy Władysławowo, zauważyli siedzącą w zaroślach samotnie kobietę, którą okazała się 44-letnia zaginiona – informują mundurowi z puckiej komendy.

Podczas rozmowy z kobietą ustalono, że ma ona problemy osobiste i faktycznie zamierza odebrać sobie życie, chcąc się utopić w morzu. Dzięki negocjacjom podjętym przez mundurowych, udało się ją odwieść od tego zamiaru. Kobieta trafiła do szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...