20.08.2018 14:08 16 raz

Traktorem po plaży, by było czysto i przyjemnie

Źródło: Marcin Majek/Facebook

Plaże w gminie Kosakowo mają zyskać nową jakość. A to wszystko za sprawą specjalistycznego sprzętu, który będzie czyścił piasek.

W połowie sierpnia na łamach portalu Nadmorski24.pl poruszaliśmy sprawę zanieczyszczenia plaż m.in. przez końskie odchody. O kłopotliwych "pamiątkach" po tych zwierzętach pisaliśmy w tym artykule.

Być może w końcówce sezonu, a także w trakcie kolejnych, problem ten zostanie ograniczony.

Maszyna do czyszczenia plaży już w gminie Kosakowo. Jakiś czas temu informowaliśmy o testach i planach zakupu takiej maszyny. Teraz, kiedy maszyna już została zakupiona, skoncentrujemy się na systematycznym czyszczeniu plaż oraz przygotowaniu ich do następnego sezonu – napisał na swoim facebookowym profilu Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo.

Mieszkańcy i turyści nie omieszkali skomentować tego zakupu…

(…) W sumie można by się cieszyć z odtrąbienie sukcesu, w związku z zakupem maszyny do czyszczenia plaży, ale… Jaki sens ma zakup sprzętu na zakończenie sezonu turystycznego? Jako turysta miałem okazję w tym sezonie przebywać na tej zaśmieconej plaży i nie świadczyło to dobrze o lokalnych włodarzach. Miałem też okazję widzieć mieszkańców, którzy, zdesperowani widokiem śmieci na plaży (…), sami wzięli się za jej sprzątanie. (…) I to było niezwykle budujące doświadczenie! – nie krył jeden z internautów.

To nie jest ostatni sezon. Może wyprzedaż posezonowa była – zastanawiał się inny.

A mnie cieszy zakup tej maszyny. Oby była sprawna i działała jak najdłużej – skwitował kolejny z użytkowników sieci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24