10.08.2018 09:50 8 Natalia/TTM

Na skrzyżowaniu w Celbowie nareszcie będzie bezpiecznie

Fot. TTM

Na drodze wojewódzkiej nr 216, na niebezpiecznym przejściu dla pieszych w Celbowie, od listopada zacznie funkcjonować sygnalizacja świetlna. Inwestycja ma służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Skrzyżowanie, o którym mowa, da się pokonać tylko w jeden sposób – licząc na uprzejmość kierowców, którzy powinni zatrzymać się przed pasami. W praktyce jednak na wojewódzkiej 216-stce samochody mkną przez zebrę, nie zważając, czy w jej pobliżu oczekują piesi. W efekcie nieraz dochodziło tutaj do poważnych wypadków.

Fot. TTM

Fot. TTM

Od początku ubiegłego roku do chwili obecnej na trasie Celbowo–Puck doszło do około 20 zdarzeń drogowych, w tym na drodze wojewódzkiej nr 216, na skrzyżowaniu do miejscowości Celbowo i Brudzewo doszło do około sześciu zdarzeń z udziałem pieszych. Było to często nieudzielenie pierwszeństwa pieszym – podkreśla sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Zdarzenia drogowe często bywały tragiczne w skutkach.

Zdążyło się tam nawet kilka wypadków śmiertelnych, gdzie zginęli ludzie wskutek nieodpowiedzialnej jazdy kierowców – komentuje Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Fot. TTM

Przejście przez trzy pasy jezdni, bez pasa oczekującego, stwarza wiele zagrożeń, tym bardziej na drodze wojewódzkiej, na której panuje duży ruch. Na szczęście, z inicjatywy radnego gminy Puck, jesienią mieszkańcy będą mogli już bezpiecznie przejść przez jezdnię. W tym miejscu powstanie sygnalizacja świetlna.

Po lewej stronie mamy szkołę, gdzie dzieci z Brudzewa, uczęszczając do niej, muszą pokonać to przejście. Martwimy się o nasze pociechy, bo jednak, jak przechodzą przez takie długie przejście, to jest to niebezpieczne. Tak samo starsze osoby, mieszkańcy zarówno Celbowa, jak i Brudzewa, muszą przejść, bo przystanki autobusowe są po obu stronach jezdni – mówi Marcin Selonke, radny gminy Puck.

Fot. TTM

Do 30 listopada ma być wykonana sygnalizacja świetlna. Na tym jednak nie koniec. Zmieniona będzie cała organizacja ruchu na skrzyżowaniu. Sygnalizacja pojawi się również na wylotach z ulic prowadzących z Celbowa i Brudzewa.

Było to oczekiwane bardzo mocno, mieszkańcy o to zabiegali. Ostatecznie Urząd Marszałkowski przy współpracy z Urzędem Gminy będzie realizował to przedsięwzięcie – zaznacza Tadeusz Puszkarczuk.

Całość inwestycji służyć ma poprawie bezpieczeństwa i upłynnieniu ruchu. Jej koszt przekroczy 260 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...