09.08.2018 12:30 3 Kwt/UM Gdynia

Rybacy z Oksywia zyskali nowoczesną przystań

fot. UM Gdynia/Michał Kowalski

Zakończył się kolejny etap rozbudowy przystani rybackiej na gdyńskim Oksywiu. Oficjalne otwarcie tego terenu odbędzie się 11 sierpnia. Już teraz okoliczni rybacy doczekali się komfortowych warunków pracy, a mieszkańcy i turyści – możliwości odwiedzenia kameralnego zakątka w Gdyni.

W dniu oficjalnego otwarcia bulwaru na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji. W sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się między innymi rodzinny festyn. W trakcie imprezy wystąpi kaszubski zespół, chętni otrzymają darmowe okolicznościowe koszulki oraz zupę rybną. W trakcie wydarzenia zaprezentowana zostanie historia osady i zmiany, które zaszły w jej pobliżu.

Na ten dzień czekaliśmy. Otwarcie rozbudowanej i odnowionej przystani rybackiej na Oksywiu to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców północnych dzielnic Gdyni. Jest z czego się cieszyć, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy – zachęca Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych.

Rozbudowa przystani rybackiej na Oksywiu rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku. W ciągu roku wybudowano falochron brzegowy, pochylnię, zamontowano elektryczne urządzenia do wodowania i wyciągania łodzi na ląd. Z przystani może korzystać jednocześnie pięć jednostek.

Nowa infrastruktura zapewni rybakom godne warunki pracy. Duża część fizycznej pracy, którą do tej pory musieli wykonywać siłą mięśni, od teraz będzie wspomagana przez siłę koni mechanicznych – zauważa wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

Kameralne miejsce w Gdyni zyskało oświetlenie i monitoring oraz zieleń. Koszt inwestycji wyniósł ponad 3 mln złotych.

fot. UM Gdynia/Michał Kowalski

fot. UM Gdynia/Michał Kowalski


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...