19.07.2018 08:40 0 mike/TTM

Rumia: Ruszy remont ulicy Abrahama

Fot. TTM

Od sierpnia kierowcy na ulicy Abrahama w Rumi mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Latem ma rozpocząć się ważna inwestycja – remont drogi od mostku nad Zagórską Strugą do ulicy Piłsudskiego. Ulica zyska m.in. nową nawierzchnię.

Zarówno radni, jak i mieszkańcy Rumi zauważają, że jest to jedna z najważniejszych ulic w mieście. Obecnie jej stan pozostawia jednak wiele do życzenia, choć niebawem ma się to zmienić. W sierpniu mają tutaj ruszyć prace remontowe.

To naturalny objazd dla osób, które mieszkają bliżej torów – wyjaśnia Krzysztof Woźniak, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa w Rumi. – Wiadomo, jak wygląda ulica Dąbrowskiego w godzinach szczytu komunikacyjnego… Dlatego Abrahama często jest wybierana jako dojazd do miejsca zamieszkania czy pracy – dodaje.

Dlatego sami mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują rozpoczęcia inwestycji, podkreślając zły stan nawierzchni ulicy.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Jest to kolejna droga, która doczekała się remontu, i bardzo potrzebna inwestycja – mówi Małgorzata Łoboz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Rumi. – Już w sierpniu wejdzie tutaj inwestor, który rozpocznie prace budowlane. Obejmą one wymianę nawierzchni, chodników i krawężników – wymienia.

To jednak nie wszystko. Wyremontowany będzie też mostek nad Zagórską Strugą, który stanowi element składowy ulicy Abrahama. Łącznie przebudowany zostanie około 600-metrowy jej odcinek. Zakładane jest także uspokojenie ruchu, co powinno się przełożyć na wzrost bezpieczeństwa pieszych.

Skrzyżowanie ulicy Morskiej z Abrahama będzie podwyższone, a więc prędkość pojazdów w obrębie przejścia dla pieszych będzie mniejsza. Poza tym planowane są progi spowalniające między mostkiem a ulicą Morską – potwierdza Krzysztof Woźniak.

Prace remontowe mają potrwać do listopada. Ich koszt to około 650 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24