18.07.2018 14:15 0 raz/UM Rumia

Rumia: Niepełnosprawni uczniowie "dojadą" na lekcje windą

Fot. FB/Miasto Rumia.jpg

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi wzbogaci się o ważną infrastrukturę ułatwiającą korzystanie z budynku. W „dziewiątce” pojawi się winda.

Jak poinformował rumski ratusz, instalacja windy w budynku szkoły będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki z PFRON-u stanowią 30% (prawie 86 tysięcy złotych).

Prace obejmą montaż windy wraz z budową szybu oraz dociepleniem – wyjaśniają miejscowi urzędnicy. – Szacunkowy koszt inwestycji to około 285 tysięcy złotych, z czego 30 procent, a więc prawie 86 tysięcy, stanowi zdobyte dofinansowanie.

Prace mają się zakończyć do końca 2018 roku.

Inwestycja jest realizowana przede wszystkim z myślą o osobach niepełnosprawnych: uczniach, rodzicach i pracownikach szkoły – dodają przedstawiciele władz miasta.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że niewiele osób będzie korzystać z tego urządzenia. Myślę jednak, że placówka przyjmująca taką liczbę uczniów, powinna być przygotowana na przyjęcie w swoje szeregi kolejnych niepełnosprawnych dzieci. To nasz ustawowy obowiązek – podsumowuje Małgorzata Łoboz, wiceprzewodnicząca rady miejskiej oraz członek Komisji Oświaty i Wychowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24