12.07.2018 12:25 7 Natalia/TTM

Redzka bieżnia zyskała światowy poziom

Źródło: TTM

Marzenie redzkich lekkoatletów zostało spełnione – przy ulicy Łąkowej powstała profesjonalna bieżnia, która otrzymała Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, stając się wizytówką miasta. Na stadionie mogą już być organizowane imprezy sportowe na światowym poziomie.

Inwestycje związane ze sportem są istotne dla władz Redy. Tym razem modernizację przeszła bieżnia przy ulicy Łąkowej. Teraz mieszkańcy mogą skorzystać z wysoce profesjonalnej nawierzchni.

Jest to spełnienie marzeń wszystkich lekkoatletów tutaj, nas wszystkich, i mieszkańców Redy. Nareszcie możemy w takim eleganckim standardzie biegać po bieżni najwyższej jakości. Układaliśmy nawierzchnię, która nazywa się conipur – jedna z najlepszych nawierzchni na świecie – zaznacza Jerzy Conradi, dyrektor MOSiR–u w Redzie.

Oficjalna inauguracja stadionu lekkoatletycznego odbędzie się 15 września, natomiast już dziś biegacze cieszyć się mogą z nowych warunków na stadionie.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Przed Dniami Redy uzyskaliśmy odbiór z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wejherowie, a 29 (czerwca) mieliśmy certyfikację tego stadionu, która przebiegła pozytywnie. W tej chwili wiemy, że wszystkie parametry, które miały być dotrzymane przez wykonawcę, są spełnione i mieszkańcy powinni się cieszyć z tego obiektu – podkreśla Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Jest to inwestycja współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 1 230 000 złotych. Wartość całości inwestycji to ponad 2 800 000 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...