06.07.2018 17:30 1 Natalia

W Rumi przybędzie miejsc do rekreacji

Źródło: TTM

Place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, park dla psów – to wszystko niedługo służyć będzie mieszkańcom Rumi. W Janowie na 30 hektarów powstanie przestrzeń przeznaczona do rekreacji.

Błonia Janowskie to teren pomiędzy ulicami Pomorską i Gdańską w Rumi. Na ten moment jest łąką, z której mieszkańcy korzystają podczas spacerów z psami czy w czasie treningów biegowych. Władze miasta chcą tak zagospodarować ten teren, by jeszcze lepiej mógł służyć rumianom.

Znajdujące się w pobliżu ujęcia wody nie pozwalają na zbyt wiele. Na teren spojrzano jednak szerzej.

Przy granicy z ujęciami wody mamy dwie działki, które mają prawie dwa hektary. Po rozmowach z deweloperami widzimy, że dzięki temu, iż ten pomysł powstania Błoń Janowskich się pojawił, jesteśmy w stanie z tych działek uzyskać wyższą cenę. Tyle, ile otrzymamy więcej, chcemy przeznaczyć na pierwszy etap budowy parku – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Mają powstać strefy przeznaczone do wypoczynku, ze specjalnie przystosowaną infrastrukturą. Teren pozostać ma zazieleniony, posadzone będą drzewka i kwiaty. Pojawią się również domki dla ptaków i owadów oraz specjalna ścieżka dydaktyczna. Zostaną też zachowane fragmenty łąk.

Źródło: UM Rumia

Mieszkańcy będą mogli rozpalić ogniska w przygotowanych do tego strefach. Zagospodarowane będą miejsca piknikowe, przestrzeń do gier terenowych i rowerowe miasteczko.

Dla najmłodszych przygotowany zostanie plac zabaw i zielony labirynt. Powstanie siłownia pod chmurką, plac treningowy street workout oraz strefa dla seniora. Około 1,5 h ma być wygrodzonym terenem dla psów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24