08.07.2018 11:30 8 raz

Jastrzębia Góra ma nowy deptak

fot. UM Władysławowa

Gmina Władysławowo wzbogaciła się o kolejną wyremontowaną ulicę. Tym samym zrealizowano ważne plany, które w dodatku po raz pierwszy zostały w części sfinansowane ze środków pochodzących ze środków przeznaczonych na rozwój terenów wiejskich.

Turystyczna miejscowość, zwłaszcza nadmorska, nie miałaby racji bytu bez miejsc przyjaznych spacerowiczom? Dobrze wiedzą o tym w Jastrzębiej Górze i we władysławowskim urzędzie gminy. Jego pracownicy nie ukrywają bowiem, że to jedna z flagowych inwestycji: nowa promenada w Jastrzębiej Górze – tak efekt prac nazywają przedstawiciele włodarzy – powstała po przebudowie prowadzącej w kierunku centrum ulicy Obrońców Westerplatte.

Co najważniejsze, jej wykonanie pierwszy raz w historii władysławowskiego samorządu zostało dofinansowane, i to na poziomie blisko 60 procent, ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – podkreślają urzędnicy.

Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni z estetycznej kostki brukowej na długości ponad 300 metrów. Ponadto zniszczone drzewa zastąpiły nowe nasadzenia, wyłożono schludne chodniki, a także przebudowano zjazdy do posesji oraz zatokę autobusową.

To kolejny przykład utworzenia przestrzeni publicznej na miarę naszych czasów. Obrońców Westerplatte w Jastrzębiej Górze, podobnie jak ul. Hryniewieckiego we Władysławowie, to wzorce zagospodarowania reprezentatywnych miejsc, przy wykorzystaniu materiałów budowlanych najwyższej jakości. Wyznaczyliśmy sobie pewne standardy, które systematycznie, w ramach dostępnych środków, na terenie gminy wprowadzamy w życie – powiedział burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Modernizacja Obrońców Westerplatte zakładała dodatkowo realizację dwóch odcinków kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 1,5 miliona złotych, z czego ponad 850 tysięcy zł pochodziło z dofinansowania z PROW, a blisko 200 tysięcy złotych dołożyło Międzygminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji EKOWIK.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...