28.06.2018 13:27 10 raz/reda.pl

Władze Redy zachęcają do życia w trzeźwości

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

„Chcesz być trzeźwy? Przyjdź, zobacz i posłuchaj, jak to zrobili inni!”. Takimi słowami redzcy urzędnicy zachęcają mieszkańców zmagających się z problem alkoholowym do „wyjścia na prostą”. Na terenie jednej z parafii w mieście odbywają się specjalne spotkania.

Redzki magistrat zaprasza na mityngi odbywające się w każdą sobotę o godzinie 18:00, w salce przy kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP przy ul. Gdańskiej 3. Są one prowadzone przez wspólnotę Anonimowych Alkoholików, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, aby pomagać sobie i innym w wyjściu z alkoholizmu.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. W AA nie ma żadnych składek ani opłat, wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów – zapewniają pracownicy ratusza.

I dodają, że spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych – nie tylko dla osób z problemem alkoholowym, ale również dla ich rodzin, znajomych i innych, których dotyczy alkoholizm.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...