18.06.2018 15:30 0 Natalia

Rumia według dzieci – piękna i różnorodna

Źródło: TTM

W niedzielę (17 czerwca) w Rumi odbyło się podsumowanie konkursu "Rumia oczami dzieci". Prace wykonane przez dzieci przedstawiały miasto z ich perspektywy, które okazało się bardzo różnorodne i wyjątkowe.

Przedział wieku uczestników konkursu był bardzo rozbieżny. Startowały dzieci od trzeciego roku życia, ale też nastolatki. W pracach przedstawiono różnorodny obraz Rumi, widziany m.in. z perspektywy Miejskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i rumskiego MOSiR-u.

Tego dnia nagrodzono laureatów poszczególnych konkursów tematycznych. Zmagali się oni w czterech kategoriach: literackim, plastycznym, filmowym i fotograficznym. Przyznano również nagrody za zadania specjalne, takie jak układy taneczne czy piosenki o Rumi.

Napłynęło do nas bardzo dużo prac, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni i dumni. Organizatorzy i przede wszystkim opiekunowie 14 placówek, czyli szkół podstawowych i przedszkoli, wzięli sobie do serca ten projekt oraz przygotowali, zachęcili dzieci do tego, aby brały w nim udział – zaznacza Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Prace jeszcze długo podziwiać będzie można w Rumi. Zostaną zachowane w różnorodny sposób.

Cieszy nas, że te same prace nie znikną, bo na ich bazie zostanie przygotowany album fotograficzny o Rumi. Powstanie książeczka z bajkami laureatów konkursu literackiego. Stworzymy też kalendarz na 2019 rok i tam nasi mieszkańcy będą mogli zobaczyć laureatów konkursu plastycznego. Spot filmowy, który został nakręcony, pojawi się niebawem na naszej stronie. Efektami prac będziemy się chwalić jeszcze długo, aż do kolejnej edycji – mówi Anna Borys, kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rumi.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Tego dnia na uczestników festynu czekały lubiane przez dzieci dmuchańce, kącik plastyczny Miejskiego Domu Kultury, kącik czytelniczy biblioteki publicznej oraz kącik sportowy. Małe łasuchy skorzystać mogły z bogatej oferty gastronomicznej, między innymi z manufaktury lizaków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24